Ekrem İmamoğlu’na Siyasi Yasak ve Hapis Cezası!

Büyükşehir Belediye Başkanı 'na siyasi ve verildi. İmamoğlu'nun üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması görüldü. İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Öte yandan anlamına gelen 53. maddenin uygulanmasına da karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yüksek Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava bugün görüldü. Bir önceki duruşma 11 Kasım'da görülmüş ve dava bugüne ertelenmişti. 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istenen İmamoğlu diğer duruşmalar bugünkü duruşmaya da katılmadı.

Ekrem İmamoğlu'na Siyasi Yasak


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar verildi. İmamoğlu'na indirimsiz 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yüksek Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın karar duruşması bugün görüldü. Mahkemeye 16.00'a kadar ara veren heyeti, yeniden toplandıktan sonra duruşmayı başlattı. Karar için 30 dakika daha ara veren mahkeme heyeti, Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Kararın ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cezaevine girmesine gerek kalmayacak. İmamoğlu cephesinin ise karara itiraz etme hakkı var. İmamoğlu ‘nun avukatlarının kararı bölge adliye mahkemesine götürmesi bekleniyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.