Cumhurbaşkanı Erdoğan,Gıda Ürünlerine Yapılan Fahiş Zamları Mutlaka Çözeceğiz

Gıda ürünlerine yapılan fahiş zamlarla ilgili Erdoğan’dan net cevap. Zamları ilk kez Yeniçağ gündeme getirmişti

Ayçiçek, Zeytinyağı ve yumurta gibi temel gıda maddelerine gelen fahiş zamlarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a talep ve önerilerini ilettiği Erdoğan’ın ise “Bu konuyu mutlaka çözüme ulaştıracağız” dediği öğrenildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i kabul etmişti.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda neler konuşulduğunu CNN Türk Ankara muhabiri Gülşen Coşkun aktardı.

Hürriyet’in aktardığı habere göre, CNN Türk Ankara muhabiri Gülşen Coşkun da konuya ilişkin detayları canlı yayında şu şekilde aktardı:

“Öncelikli talep kredi taksitlerinin bir yıl ertelenmesi, uzun süre kapalı kalan dükkanlar nedeniyle gelir elde edemiyoruz, krediler de ertelensin talebi var.

“KABİNE TOPLANTISINDA ELE ALINACAK”
Doğrudan nakit desteği sürsün talebi var. Bunun dışında doğalgaz, elektrik, su ve SGK borçları 1 yıl ertelensin talebi var. Kafe ve restoranlar HES kodu ile açılsın önerisi geldi. Ticari araçlara indirimli akaryakıt sağlanması istendi. Prim borçlarının da görüşülmesi istenen talepler arasında. TESK Başkanı Palandöken bizzat kendisi iletti bu talepleri. Taleplerin kabinede ele alınacağı ifade edildi. İlgili bakanlıkların incelemelerde bulunacağı öğrenildi. Önümüzdeki hafta bir kabine toplantısı gerçekleşmesi beklentisi var.

“BU KONUYU MUTLAKA ÇÖZÜME ULAŞTIRACAĞIZ”
Özellikle son günlerde bazı ürünlere yönelik olarak misal zeytinyağı, ayçiçek yağı, bebek maması, yumurta gibi ürünlerde fahiş fiyat artışı vardı. Başka ürünlerde de var aslında bir taraftan denetimler sürüyor. Bu ürünlere ilişkin genel kapsamlı şikayet iletildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bu konuyu mutlaka çözüme ulaştıracağız’ dediği öğrenildi. Bu konuyla başka ne gibi adımlar atılabilir, denetimlerin sıklaşması mı olacak yeni ek çareler gelecek mi bu konuda önemle takip ettiğimiz başlıklar arasında.”

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.