Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerli Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi

Erdoğan yerli corona aşısı için tarih verdi: Nisan ayında uygulamayı planlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En geç Nisan ayında kendi geliştirdiğimiz aşıyı uygulama aşamasına getirmeyi planlıyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşıyı da en uygun şartlarda tüm insanlığın hizmetine sunmak düşüncesindeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

En geç Nisan ayında kendi geliştirdiğimiz aşıyı uygulama aşamasına getirmeyi planlıyoruz. Kendi geliştirdiğimiz aşıyı da en uygun şartlarda tüm insanlığın hizmetine sunmak düşüncesindeyiz.

Milletimizden sabır ve destek bekliyoruz, temizlik kurallarına riayet edersek diğer tedbirlere gerek kalmaz.

olarak meseleye ilk günden itibaren dost kara günde belli olur anlayışı ile yaklaşıyoruz. İnancımıza göre de insan eşref-i mahlukattır, yani yaratılmışların en şereflisidir. İnsana hizmet etmeyen adaleti ve güvenliği sağlamayan bir sistemin başarı şansı yoktur. genelinde 1.5 milyona doğru giden can kaybını sadece corona virüsün ölümcül etkisine bağlamak sığ bir yaklaşım olacaktır, bu vahim tablonun oluşmasında küresel sistemin çözüm yerine sorun üreten çarpık yapısının da payı vardır.

bu çarpıklıkları gözler önüne sermiş hem de tüm insanların aynı gemide olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır.

Suriye’den Libya’ya Doğu Akdeniz’den Karabağ’a kadar farklı cephelerde yürüttüğümüz hak ve adalet mücadelesinin önemi ortaya çıkmıştır. Ülkemizin hak ve adalet eksenli attığı adımlar dolayısı ile itibar suikastlerine maruz kalması haksızlıktır. Ülkemizi hedef alan bu çirkin kampanyaların neden yürütüldüğünü biz biliyoruz ancak burada bir hususu ifade etmekte fayda görüyorum. Türkiye olarak bölgemizdeki sorunlarla ilgilenirken, veya krizlere müdahale ederken asla yayılmacı bir anlayışla hareket etmiyoruz. Bizim kimsenin hiçbir ülkenin toprağında egemenliğinde içişlerinde gözümüz yoktur. Biz sadece kendi milli güvenliğimizi sağlamaya ardından da bölgemizin istikrar huzur ve iç barışına katkı sunmaya çalışıyoruz. Bu anlayışla uluslararası toplumun yüzleştiği yeni meydan okumalar karşısında önemli sorumluluklar üstleniyoruz.

Suriye’de hızlı ve hakkaniyetli çözüm sağlayacak her adıma destek vermeye hazırız. Libya hükümetine sağladığımız eğitim ve danışmanlık hizmeti ülkenin daha fazla iç savaşa sürüklenmesini engelledi. Yunanistan ve Güney Rum Yönetimi’nin provokasyonlarına rağmen Doğu Akdeniz’de daime sabırlı ve soğukkanlı davrandık ama bizim bu davranışımıza rağmen en son sivil gemimize Libya’ya insani ihtiyaçları karşılayacak gemimize oldu. Bunun uluslararası deniz hukukunda yeri yok ve bu geminin de kaptanı bir Yunan. Gemiye girdikten sonra da oradaki sivil mürettebatı da ettiler bütün bunlar video kayıtlarla tespit edilmiş vaziyette.

Dağlık Karabağ’da 30 yıllık bir adaletsizliğin son bulmasına katkı sunduk. Ülkemizin desteği sayesinde Azerbaycan toprağı olan Karabağ’daki Ermeni işgali sona ermiştir. Daha düne kadar ortalıkta görünmeyen hatta bu meselede açıkça Ermenilere destek veren MİNSK grubu bazı ülkelerin anlaşma ile ilgili dile getirdiklerinin hiçbir anlamı yoktur.

Sayın ile yaptığımız görüşmelerle birlikte özellikle , Türkiye, Azerbaycan olarak bölgede barışı egemen kılmanın adımlarını atmış oluyoruz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.