Böyle Baba Olmaz Olsun! Ağaca Asılı Bulunan Dilan Karataş’ın Annesi; Kızımı Babası öldürdü

Ağaca asılı bulunan Dilan Karataş’ın annesi: Kızımı babası öldürdü

Ağaca asılı bulunan Dilan Karataş'ın annesi: Kızımı babası öldürdü

’ın İskenderun ilçesinde Dilan Karataş babası Cengiz Karataş ile farklı adreslerde ağaca asılı olarak bulundu. Anne Zada, bir süre önce boşandığı eşi Cengiz Karataş’ın kızını öldürdüğünü iddia ederek “Bu baba değil, bu cani bir ” diyerek feryat etti.

‘ın İskenderun ilçesinde babası Cengiz Karataş ile ayrı adreslerde ağaca asılı olarak bulunanDilan Karataşın cenazesini anne Suriyeli Swzan Zada, gözyaşları arasında teslim aldı. Adli Tıp Kurumu morgu önünde kızının cenazesini bekleyen Anne Zada, bir süre önce boşandığı işe Cengiz Karataş’ın kızını öldürdüğünü iddia ederek, “Bana gelmek istediği için öldürdü. Keşke ben ölseydim. Neden o küçük çocuğa kıydın cani . Benim ciğerimi yaktın. Bu baba değil, bu cani bir  diyerek feryat etti. 

https://assets.dogannet.tv/img/75/640x0/5f328ceb66a97c9e26659584

Olay, 8 Ağustos günü İskenderun ve Arsuz ilçelerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir süre önce cezaevinden çıkan Cengiz Karataş, Suriyeli eski eşi Swzan Zada’dan olan kızı Dilan Karataş’ı görmek istedi. Ayrı yaşadığı eşinin evine giden Karataş, kızını yanına alarak saat 16.00’da geri getireceğini söyledi. Karataş’ın söz verdiği saatte kızını geri getirmemesi üzerine Suriyeli anne durumu polise bildirdi. Cengiz Karataş ve kızını bulmak için çalışma başlatan , gece boyunca arama çalışmalarını sürdürdü ancak bir sonuç alamadı. 

https://assets.dogannet.tv/img/75/640x0/5f328d06ae298baa8e287f57

Ayrı ilçelerde ölü bulundular 

İlçeye bağlı Şekere Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 9 Ağustos günü öğle saatlerinde ağaca asılı bir ceset gören çevredekiler durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, yapılan inceleme sonucunda ağaca asılı kişinin Cengiz Karataş olduğunu saptadı. Birkaç saat sonra ise polise Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç Asri Mezarlığı’nda ağaca iple asılı şekilde bir kız çocuğu cesedi bulunduğu ihbarı geldi. Olay yerine giden ekiplerinin çalışması sonucu cesedin Cengiz Karataş’ın kızı Dilan Karataş’a ait olduğu tespit edildi. Baba- kızın cansız bedeni olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

https://assets.dogannet.tv/img/75/640x0/5f328d0c66a97c9e26659588

Anne cenazeyi teslim aldı

Bugün öğle saatlerinde kızı Dilan’ın cenazesini almak için Adana Adli Tıp Kurumu morguna gelen anne Swzan Zada, şiddet gördüğü gerekçesiyle Cengiz Karataş’tan 2 yıl önce ayrı yaşamaya başladığını ve kızını eşinin öldürdüğünü ileri sürdü. Gözyaşları arasında kızının cenazesini bekleyen anne, “Keşke ben ölseydim. Neden o küçük çocuğa kıydın cani katil. Benim ciğerimi yaktın. Bu baba değil, bu cani bir katil. Niye öldürdü o kadar eziyet etti, niye astı. Çünkü beni anneme götür dedi. Çocuğumu öldürdü. Beni de al yanına kuzum. Ben seni nasıl unutacağım? Ben gelini götürüyorum Kırkhan’a. Ben bir şehit alıyorum benim kızım şehit. Bir tane çocuğum vardı. O da elimden gitti ben nasıl dayanacağım” diyerek feryat etti. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja