Bodrum’da Aldığı Ev Arzu Ertan’ın Mezarı Oldu!

Arzu Ertan’ın Bodrum’da Aldığı Evi Boşaltmayan Adam Genç Kadını Öldürdü!

Arzu Ertan,Bodrum Turgutreis’te 4 ay önce F.B. adlı şahsın evini icra kanalı ile satın aldı. Daha sonra Arzu Ertan, F.B’nin evi tahliye etmesini istedi. Evi satılmasına rağmen boşaltmayan F.B. ile genç kadın bugün öğle saatlerinde tartışmaya başladı. Tartışmada eline pompalı tüfek alan F.B, Arzu Ertan’ı vurarak ağır şekilde yaraladı.

Arzu Ertan - Bodrum - Turgutreis
Arzu Ertan – Bodrum – Turgutreis

İhbar edilmesi üzerine bölgeye gelen 112 Acil Sağlık ambulansına alınan yaralı, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.  Cinayet zanlısının olay sonrası Turgutreis Jandarma Karakoluna giderek teslim olduğu öğrenildi.

Aileden Açıklama Geldi!

9 Ağustos 2019 tarihinde, Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde 39 yaşındaki Arzu Ertan, Fikret Bayırlı tarafından pompalı tüfekle saldırıya uğrayarak katledilmiştir. Yıllar önce aile dostlukları, Arzu ve ağabeyi Oğuz Ertan’ın anne ve babasının Fikret Bayırlı ve eşi Nermin Bayırlı’nın kiracısı olduklarında başlamış ve ilerleyerek devam etmiştir. Bu uzun süreçte Fikret Bayırlı, Arzu Ertan’ın ağabeyi Oğuz Ertan’dan almış olduğu borç parayı Oğuz Ertan’a geri ödememiş ve tüm iyi niyetli uzlaşma ve çözüm yollarını reddetmiştir. Bu tür konularda dosyası hayli kabarık olan Fikret Bayırlı ile anlaşmaya varamayan Oğuz Ertan, konuyu kanuni yollarla çözme yoluna gitmiş,  olay  mahkemeye intikal etmiştir. Dava sonucunda evin tapu hakkı Oğuz Ertan’a geçmiştir.   Mahkeme kararına göre verilen üç ay süre içinde evi boşaltmayan ve süreci uzatarak her türlü yokuşa süren Fikret Bayırlı ve eşi Nermin Bayırlı, toparlandıkları son gün olan 9 Ağustos 2019 tarihinde kalan bir kaç eşyayı da çıkarttıktan sonra saat 14:30 sularında eve tekrar gelip ‘’ Bu ev size yar olmayacak’’ şeklinde tehditler savurmuşlardır. Fikret Bayırlı, bu sırada evde sadece temizlik için bulunan Arzu Ertan’ı elindeki pompalı tüfekle katletmiştir. Olay esnasında eşi Nermin Bayırlı’nın bitişik dairede olduğu ve akabinde özel bir araçla kaçtığı tespit edilmiştir. Konunun yerel basında farklı şekilde ele alındığı görülüp kamuda yanlış algı yaratılmaya çalışılması Ertan Ailesi ve yakınlarını üzmüş, davanın daha net görülmesi ve Arzu Ertan’ın haklarının korunması için bu açıklama kaleme alınmıştır. Tüm basın yayın kuruluşlarına, kadın hakları derneklerine ilgiyle duyurulur. Saygılarımızla,

Ertan Ailesi

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja