Ayşegül Atik Hayatını Kaybetti!

“En Son Babalar Duyar” kadrosunda anne rolünü üstlenen ve daha önceleri KDV ile ilgili reklamları ile tanınmış kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

Ayşegül Atik

Bir süredir kanser tedavisi gören Atik’in Bodrum’da kalp krizi sonucu öldüğü bildirildi. Ayşegül Atik’in hayatını kaybetmesi ile dünyası yasa boğuldu. 1948 yılında ’da doğan ünlü oyuncunun asıl adı Mürşide Ersoy’du. Ünlü ve  oyuncusu En Son Babalar Duyar, Şen Yuva, Kısmetim Otel, Dayan Yüreğim gibi yapımlarda rol almıştı.

Ayşegül Atik ?

1948 yılında doğdu. Asıl adı Mürşide Ersoy’dur. Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Devlet Tiyatrosunda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978’de Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı. Eski eşi Ali Atik ve ’yla TRT tek kanal iken çeşitli skeçlerde yer aldı. Daha sonra En Son Babalar Duyar gibi, televizyonda çeşitli dizilerde oynadı. En son, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev aldı. Atik, 9 Haziran 2020’de geçirdiği kalp krizi nedeniyle ’nın Bodrum ilçesinde 72 yaşında hayatını kaybetti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja