Ahmet Hakan Bilim Kuruluna İsyan Etti! Artık Bu Feryadı Duyun

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan Bilim Kurulu üyelerine isyan etti: Duyun bu feryadı

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı olan restoran ve kafelere ilişkin Bilim Kurulu üyelerine çağrıda bulundu. Ahmet Hakan, yüz binlerce kişinin perişan durumda olduğunu belirterek, “Hastalıktan değil işsizlikten gidecekler” dedi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir kapalı olan restoran ve kafelerin yeniden açılması için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyelerine çağrıda bulundu. 

“Sevgili hocalarım. Bilmem farkında mısınız?” diyen Hakan, “Otel, restoran, kafe sektöründe yüz binlerce işletmecimiz, servis elemanımız, aşçımız, komimiz, bulaşıkçımız perişan durumda. Hastalıktan değil işsizlikten gidecekler” ifadesini kullandı.

Ahmet Hakan’ın Hürriyet’te yer alan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Sevgili hocalarım.
Özellikle Bilim Kurulu üyesi hocalarım.

Şubat diyorsunuz, mart diyorsunuz. Vaka sayısı diyorsunuz, ölüm sayısı diyorsunuz. Mutasyon diyorsunuz, mutant diyorsunuz. Çin aşısı diyorsunuz, Alman aşısı diyorsunuz. 14 gün diyorsunuz, 28 gün diyorsunuz.

Kısacası…
Diyorsunuz da diyorsunuz.
Fakat bir türlü…
“Açılsın artık kapılar” demiyorsunuz.

Sevgili hocalarım.
Bilmem farkında mısınız?
Otel, restoran, kafe sektöründe yüz binlerce işletmecimiz, servis elemanımız, aşçımız, komimiz, bulaşıkçımız perişan durumda.
Hastalıktan değil işsizlikten gidecekler.

Çok sıkı kurallarla, çok sıkı denetimlerle…
Açın lokantaların, kafelerin önünü.
Duyun feryadı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.