Acemi Askere Yapılan Eziyet Sonrası Hulusi Akar Harekete Geçti!

Kıdemli askerler tarafından birliğine yeni katılan acemi askere yapılan eziyetin görüntüleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Önce 'te gündem olan video ardından başta olmak üzere ve sitelerde de paylaşım rekoru kırarak kınandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatı üzerine ilgili birlik komutanları tarafından bir askere kıdemli diğer askerler tarafından yaptırılan hareketlerin yer aldığı görüntülere ilişkin inceleme başlatıldı.

Acemi Askere Eziyet
Acemi Askere Eziyet

Kıdemli askerler tarafından birliğine yeni katılan acemi askere yapılan eziyet sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Önce Ekşisözlük'te gündem olan video daha sonra Twitter ve diğer paylaşım sitelerinde paylaşılarak kınandı. 

Acemi askeri kurtaran isim olduğu iddia edilen kişi Fatih Çelikten ise hesabından bir yaptı. Çelikten yaptığı paylaşımda, “2019YILINDA ÇEKİLEN BİR VİDEO GALİBA YENİ YAYILMIŞ VE PROFİLİME ULAŞILMIŞ GELEN MESAJLARA ÇOK TŞK EDERİM… LÜTFEN 2-3 KENDİNİ BİLMEZ ASKER YÜZÜNDEN TÜM ASKERLERİMİZ BÖYLE KÖTÜ SANMAYIN… EN BÜYÜK ASKER TÜRK ASKERİDİR” ifadelerini kullandı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatı üzerine ilgili birlik komutanları tarafından bir askere kıdemli diğer askerler tarafından yaptırılan hareketlerin yer aldığı görüntülere ilişkin inceleme başlatıldı.

Söz konusu davranışlarda bulunan askerlerin tespit edilerek haklarında idari ve hukuki işlemin başlatıldığı öğrenildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.