7 Kişi Alması Gereken Minibüs 35 Kişi Aldı!

35 Kişi Bir Minibüste! Sosyal Mesafe Nerede?

’da tedbirlerine ve sosyal mesafe kurallarına uymayan minibüs, en fazla 7 kişiyi taşıması gerekirken 14 yolcu kapasteli minibüsten sürücüyle birlikte 35 tarım işçisi çıktı. Toplam 44 bin 452 TL ceza kesildi.

Adana Minibüs
Adana Minibüs

Tedbirlere Uyulup Uyulmadığı Denetlendi

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı motorize ekipleri, dün Tarsus- Adana- (TAG) yolunda oluşturulan kontrol noktasında, araçlarda koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetledi.  Durdurulan 14 kişilik minibüsten, koronavirüs tedbirleri kapsamında en fazla 7 kişi taşıması gerekirken sürücüyle birlikte 35 kişi çıktı.

Sosyal Mesafe Kuralları Hiçe Sayıldı!

Polis, sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı minibüsteki tarım işçilerini araçtan sayarak çıkardı. Bir kısmı Suriyeli olan tarım işçileri, yasaklardan haberlerinin olmadığını söyledi. Minibüs sürücüsü Ahmet Sefa (30) ise iş verenin talimatıyla fazla kişi taşıdığını söyledi.Polis, sürücüsüye ‘ticari taşıma yolcu belgesi ve ehliyeti olmadığı’ için, sahibine de minibüsü  amacı dışında kullanıldırdığı için ceza yazdı. Toplam 44 bin 452 TL ceza verildi. Minibüs 60 gün süreyle trafikten men edildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.