Zeynep Korel Açtığı Davayı Kazandı! Miras Paylaşılacak

Tanju Korel’in mirası bölündü

Zeynep Korel, babası Tanju Korel’in mirasının paylaştırılması için açtığı davayı kazandı.

Tanju Korel’in mirası bölündü

Mahkeme, 8’e böldüğü mirasın 2 payını anne Hülya Darcan’a, geriye kalan 3’er payını da kardeşler  ile Zeynep Korel’e verdi.Zeynep Korel, 2005 yılında vefat eden babası Tanju Korel’in mirasından pay alamadığı iddiasıyla dava açtı. İstanbul Sulh Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvuran Korel, dilekçesinde mirasçılık belgesi almak istediğini dile getirdi.

Mahkeme Korel ailesinin mirasını 8’e böldü

Davanın önceki gün görülen karar duruşmasına ’da yaşayan Zeynep Korel’in avukatı katıldı. Avukat, “Dava dilekçemizi tekrar ederiz. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme, Korel ailesinin mirasını 8’e böldü. Kanun gereği mirasın 2 payının anne Hülya Darcan’a verilmesini hükmeden mahkeme, geriye kalan 3’er payın da kardeşler Zeynep Korel ile arasında paylaşılmasına karar verdi.

Aile arasında bağlar koptu 

Bir süredir ’da tek başına yaşayan Zeynep Korel kendine yeni bir hayat kurdu. Boğaziçi Üniversitesi Turizm Otelcilik mezunu olan, Teksas’taki Rice Üniversitesi’nde Tasarım bölümünü bitiren, birçok şirkette yöneticilik yapan, iki yazan Zeynep, temizlik işçisi oldu.

Ailesiyle bağlarını koparan Korel, Amerika’da evlere temizliğe gitmeye başladı. Katıldığı bir programında yeni hayatından bahseden Korel şunları söylemişti;

Amerika’da evlere temizliğe gidiyorum. Şuan da gündelikçilik yapıyorum. Bunun daha aşağısı yok. ‘Ailenin imkanları olmasına rağmen sen nasıl bunu yapıyorsun?’ diyenler çok. hiçbir şey ayıp değil. Çalışmak hiç ayıp değil.

https://i.pstimaj.com/img/75/640x0/5e27e11666a97ccd8a1a8c45

Eğitimlerimden, 2 tane kitabımdan sonra çok değişik bir şey yapıyorum. Temizlikçilik yapıyorum. Yanlış duymadınız, ben Amerika’da evlere temizliğe gidiyorum. Bundan da hiç utanmıyorum ve gocunmuyorum.

Tek tabanca kendi ayaklarımın üzerinde durmak için ne gerekiyorsa yapıyorum. Eğitiminiz olmayabilir, belki ilkokulu bile bitirmemiş olabilirsiniz… Her zaman içinizdeki güce inanın. Bana göre Allah dağına göre kar verir. Rabbim, bizim kaldıramayacağımız hiçbir yükü bize vermez. Yüksek tansiyonuma rağmen, ayak tabanlarımdaki bağların kopmasına rağmen, ayakkabıların içindeki çelik kalıplara rağmen, vücudumda hiç dinmeyen sızılara rağmen ben bundan vazgeçmeyeceğim.

‘Babam hayatta olsaydı birçok şey bambaşka olurdu’

https://i.pstimaj.com/img/75/640x0/5e27e0f966a97cccc15f4614

Rahmetli babam hayatta olsaydı, her zaman çalışmanın yanında olurdu. ‘Kızım sen temizleme, bu kadar problemin var gel küçük bir şirket açalım, yardımcı tutalım hem iş yükünü alırlar elinden, hem de iş olanağı sağlamış olursun onlara’ derdi.

Bazı şeyler kaybedilince anlaşılırmış ya çok doğru. Ben babamı çok erken kaybettim. Benim babam eğer hayatta olsaydı birçok şey bambaşka olurdu. (Hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja