Yüzlerce Göçmen Edirne’ye Gidiyor!

Türkiye’nin Avrupa’ya Geçişleri Engellemeyeceğini Söylemesi Üzerine Yüzlerce Göçmen Edirne’nin Pazarkule Sınır Kapısına Yöneldi!

Yunanistan’a geçmek için Pazarkule sınır kapısına gelen yüzlerce göçmen Yunanistan’a geçmek için beklerken, göçmenler dün sabah saatlerinden beri otobüs ve minibüslerle Edirne’ye akın etti. Pazarkule sınır kapısında bekleyenlerin sayısı her dakika artıyor.

Yunaistan'a Geçiş, Göçmenler, Pazar kule Sınır Kapısı
Yunaistan’a Geçiş, Göçmenler, Pazar kule Sınır Kapısı

Dün Geceden İtibaren Gruplar Halinde Yunanistan’a Gitmek İçin Harekete Geçtiler!

İstanbul’da dün toplanan göçmenler gruplar halinde taksi ve otobüslere binerek Edirne’ye gitmişti. Aralarında çocukların da olduğu göçmen grupları gece boyunca yine Edirne’ye hareket etti. Zeytinburnu’nda bazı taksilerin ve minibüslerin hazır beklediği görüldü. Burada bekleyen göçmenlerin arasında Zonguldak’tan ve Ankara’dan da gelenlerin olduğu öğrenildi. Göçmenlerin toplandığı bir diğer nokta da Fatih, Aksaray oldu. Buradakiler otobüs ve minibüslerle Edirne’ye gitti. Otogarda da göçmenlerin yoğunluğu vardı.  Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL (DHA)

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et