Yüreğimiz Yandı 4 Askerimiz Şehit Oldu

….İstanbul Çekmeköy’de askeri helikopter düştü: 4 asker şehit oldu

… İstanbul Çekmeköy’de bir site içerisine askeri helikopter düştü. İstanbul Valisi Yerlikaya, helikopterin zorunlu iniş yaparken düştüğünü söyledi. Cumhuriyet Başsavcılığı, kazaya ilişkin soruşturma başlattı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olay yerinde yaptığı açıklamada ”4 askerimiz şehit olmuştur.” dedi.

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya hesabından yaptığı açıklamada, “Çekmeköy ilçemizdeki bir site içerisine askeri helikopterimiz zorunlu iniş yaparken düştü.” ifadelerini kullandı.

VALİ YERLİKAYA: 4 ASKER ŞEHİT

Vali Yerlikaya’nın olay yerinde yaptığı açıklamalar:

Saat 18.51 itibariyle 4. Kara Havacılık alayına ait bir asker helikopter bilinmeyen bir sebeple, Çekmeköy’e düşmüştür.

Olay yerine 2 dakika içinde , 112 gelmiştir. İl Müdürlüğü 4 askerimiz şehit olmuştur.

 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İstanbul / 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’na ait UH-1 tipi helikopterimiz, henüz bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy’de kırıma uğramıştır. Kazada 4 kahraman arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır.

BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU

Sancaktepe Başkanı İsmail Erdem CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada helikopterin bir sitenin içindeki binaların arasına düştüğünü belirtti.

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy’de düşen helikoptere ilişkin olarak soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında bir başsavcı vekili ve iki görevlendirildi.

”ASKERİ HELİKOPTER İRTİFA KAYBETTİ”

Kanal D İstihbarat Şefi Emrullah Erdinç’in olay yerinde aldığı bilgiye göre, emniyette yer alan ilk kayıtlara göre, askeri helikopterin irtifa kaybettiği, kademeli olarak alçaldığı, kendisine uygun bir alan aradığı, askeri lojmanların olduğu kısımda inmeye hazırken dengesini kaybederek yere doğru çakıldığı bilgisi geldi.

Yaralıların çevredeki insanlar tarafından hastaneye kaldırıldığı bilgisi alındı.

DAHA ÖNCE DE 4 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

İstanbul Sancaktepe’de 26 Kasım 2018’de uçuşu yapan askeri helikopter mahalle arasında düşmüştü. Kazada 4 askerimiz şehit olurken 1 askerimiz de yaralanmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.