Yıldırım’ın Seçimler Neden İptal Oldu Sorusuna İlginç Yanıt

Yıldırım’dan şaşırtan yanıt: “Çok basit, çünkü çaldılar”

İstanbul Büyükşehir adayı Esenler’de katıldığı iftar programından çıkarken, bir vatandaşın “Bu iptal oldu?” sorusuna “Çok basit, çünkü çaldılar” şeklinde yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir adayı , Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen Geleneksel İncesu Kızılörenliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin iftar yemeğine katıldı. Programdan ayrılırken, buradakilerle sohbet eden Yıldırım, bir vatandaşın “Bu iptal oldu?” sorusuna “Çok basit, çünkü çaldılar” şeklinde yanıt verdi. Yıldırım bu anları hesabından paylaştı.

“KAYBEDİLMİŞ SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN UĞRAŞACAK DEĞİLİM”

Binali Yıldırım, 28 Nisan’da ’ya AKP’nin başvurusunun yapıldığı ve karar için beklendiği dönemde kameralar karşısına geçip şu ilginç açıklamayı yapmıştı:

“Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik.”

Yıldırım’ın bu açıklaması kimi çevrelerce sonucu kabullendiği şeklinde algılanmış, uzun süre Yıldırım basından uzak kalmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.