Yılbaşı Akşamı İçin 5 Film Önerisi

Akşamına Özel Önerileri

Her döneminde mutlaka izlenmesi gereken belli başlı filmler vardır. Bunlar bize hem yılbaşının sıcaklığını sunar hem de yeni bir yıla girerken daha keyifli hissetmemizi sağlar. Teması ışıkları ve dilekleri olan bu klasik filmler bizi ruhuna hazırlar. Bir kısmımız akşamını partileyerek geçirecek. Bir kısmımız da sevdikleriyle sakin ve huzurlu bir yılbaşını tercih edecek. İşte planı ev olanlara; patlayasıya , tombala oynamak ve izlemek dışında keyifli bir geçirmelerini sağlayacak önerileri:

How the Grinch Stole Christmas (2000): Grinch, Noel sevimliliğine tamamen karşı ve huysuz bir kahraman. Ona göre yeni yıla girmek takvimlerin değişmesinden ibaret. Herkesin mutlu olmasına ise kıl olur. Bu yüzden herkesin heyecanla beklediği Noel’i sabote etmek için kasabadaki bütün hediyeleri çalmaya kadar verir. Jim Carrey bu filmde Grinch rolünde. Başka söze gerek yok herhalde.

Elf (2003): Buddy, Kuzey Kutbu’nda büyüyen bir elf. Fakat büyüdükçe elf değil de, bir insan olduğu ortaya çıkar. Bu yüzden de New York’a, ailesini aramaya gider. Ama burada ona ve Noel’e pek de inanılmamaktadır. Bakalım Will Ferrell o komik ve eğlenceli oyunculuğuyla, New York’ta Noel Baba’yı nasıl temsil edecek.

It’s a Wonderful Life (1946): Bu film tam bir yılbaşı klasiği. Bir melek; işiyle fazlasıyla meşgul, Noel’i önemsemeyen, ailesini de önemsemeyen George Bailey’e “eğer o olmasaydı nasıl olurdu”yu gösterecek. George Bailey’nin yeniden bir çocuk heyecanına sahip olmasını sağlayacak. Yeni yılda ne dilediğimize çok dikkat etmemiz lazım.

The Nightmare Before Christmas (1993): Bu filme hem bir Noel filmi hem de bir Cadılar Bayramı filmi diyebiliriz. Tim Burton’ın bu efsanevi stop motion filminde, Cadılar Bayramı kralı Jack hep aynı numaralarından sıkılınca Noel diye bir şeyi keşfeder. Herkesin Noel’de mutlu olduğunu görünce de Santa olup, Noel’i kendisi organize etmeye karar verir. Tabii bu durum vampirler ve cadılar arasında pek hoş karşılanmaz…

National Lampoon’s Christmas Vacation (1989): Griswold ailesi tam bir Amerikan ailesi ve her Amerikan ailesi gibi Noel’i layığıyla yaşamak istiyorlar. Fakat evi ışıklandırmak, seçmek, akrabaları çağırmak derken her şey çığırından çıkıyor ve komik bir hal alıyor. İstenmeyen akrabalar geliyor, ağaçtan sincap çıkıyor, evin ışıkları patlıyor. Adeta bir “yılbaşı akşamı nasıl olmamalı” filmi.

Sıcak şaraplar pişirilsin, mısırlar patlatılsın, play tuşuna basılsın! hepimize neşe getirsin! (Pepapp)

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.