Yeşilçamın Unutulmaz Sahneleri…!Bu sahneleri unutmak mümkün mü?

Bugünün ünlülerinin geçmişte nasıl göründüğünü biliyor musunuz. Peki ya daha onlar ortada yokken magazin safyalarına kimlerin konuk olduğunu.
Şimdi Hafta Sonu dergisi ve Hürriyet arşivinden derlediğimiz fotoğraflar eşliğinde nostaljik bir yolculuğa çıkalım…!

Türk sinemasının ünlü ismi Filiz Akın, hesabından yıllar önce çekilmiş bir fotoğraf paylaşıp, takipçilerine “Bu resimdeki seneler önce”Geçmiş Bahar Mimozaları” dizisinde oğlumu oynayan gözlüklü yakışıklıyı tanıdınız mı” diye sordu…!

Filiz Akın'ın takipçilerinin çoğu, minik oyuncunun Mehmet Günsür olduğunu hemen bildi.
Geçmiş Bahar Mimozaları 1989 yılında TRT 1'de yayımlanmış olan, Okan Uysaler'in yönetmenliğini üstlendiği Filiz Akın, Rutkay Aziz, Mehmet Günsur, Ceylan Palay ve Müşfik Kenter, gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı Psikolojik Türk dizisi…!

Fatih Ürek, yıllar önce çekilen fotoğrafını 'da paylaştı.
Ürek, siyah-beyaz fotoğrafın altına ‘Yılları sormayın… sol baştan Erkan Can, Özer Tunca, Tevfik Bolulu ve ben…' notunu düştü…!

Beypazarı'nda dünyaya gelen ve sinemaya tamamen tesadüf sonucu başlayan Türk sinemasının ‘Kolejli Kızı' Filiz Akın,

filmleriyle milyonların gönlünde taht kurdu…!

Türk müziğinin tartışılmaz en iyi yorumcularından olan Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981'de Londra'da geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla oldu…!

 

çılar arasındaki dayanışmaya her zaman rastlarız. İşte yine böyle bir anı ve Erol Evgin, stüdyoda Ersan Erdura'ya vokal yapıyor (1982)…!

Ajda Pekkan, Durul Gence ile birlikte Ajda Pekkan&Durul Gence Beşlisi olarak sahneye çıktı (1969).

Caddebostan Maksim Gazinosu'nun ışıklı neonu. Kadroda kimler yok ki! Assolist Emel Sayın. Alt kadrosunda ise Göksel Arsoy, Sezen Aksu, Recep Kaymak, Meral Zeren, Zeki Alasya ve Metin ınar var. Hey gidi günler, hey gidi gazinolar (1981)…!

‘Panter Emel' lakaplı Emel Yıldız, birçok ünlü oyuncuyu Türk sinemasına kazandırdı. Bunlardan birisi de Fatma Girik'ti (1988)…!

Yakınlarının ‘Kara kuru Nükhet Duru' diye takıldığı Nükhet Duru, bu yakıştırmaya her zaman güler yüzüyle karşılık vermesini bilirdi (1977)…!

 

Birlikte birçok film çeken Perihan Savaş ile Mesut Engin, 1973 yılında kamera karşısına geçtikleri ‘Yedi Evlat İki Damat' filminde (1973)…!

 

1983 yılında Güzeli seçilen Hülya Avşar'ın daha önce evlenip boşandığı için tacı elinden alındı. Bir anda herkesin merak ettiği birisi haline gelen Avşar, Fuarı'na gitti ve Uğur Böcekleri ile birlikte sunuculuk yaptı (1983)…!

Orhan Gencebay ile Sevim Emre aşkının ilk yılları… O zamanlar oğlu Altan'ın annesi Azize Gencebay'dan boşanmak üzere olan Gencebay, hiçbir yere Emre'siz gitmiyordu (1976)…!

1984'teki ‘Fahriye Abla' filmini ve Müjde Ar'ın hamamdaki sahnelerini hatırlamamak mümkün mü?

Ahmet Muhip Dranas'ın aynı adlı şiirinden Yavuz Turgul tarafından uyarlanan 1984 tarihli Fahriye Abla adlı film bir döneme damgasını vurdu…!

İBRAHİM TATLISES- GÜLŞEN TATLI- Şanlıurfalı şarkıcı İbrahim Tatlıses, çocukları Ahmet, Gülşen, Gülden ve kardeşi Hüseyin'le memleketindeki dünyaca ünlü Balıklı Göl'de hatıra fotoğrafı çektirirken (1980)…!

Fuarı'nda program yapan sanatçılar, gündüzleri Efes Oteli'nin havuz başında toplanırlar, aralarında şakalaşırlardı. İşte yine böyle bir günde Şükrü Birant, Sadri Alışık ve Ahmet Sezgin bir araya gelip Ahmet Özhan'ı karga tulumba havuza atmaya çalışıyorlar (1977)…!

Kadir İnanır, 1979'da 'a gelen ve ‘Haydarpaşa'nın gelini' olarak lanse edilen, birçok filmde rol alan Christina Haydar ve kocasıyla birlikte…!

Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni ile bir ünlü sunucusu aynı kutlamada bir araya gelince, ortaya bu tarihi fotoğraf çıktı (1970'lerin sonu)…!

Hülya Koçyiğit'in kız kardeşi Nilüfer Koçyiğit, iki Tanju arasında kalınca hemen bir dilek tuttu (1975)…!

Cazip tekliflere daha fazla dayanamayan Muazzez Abacı, Radyosu'ndaki görevinden ayrılarak 'a geldi. Kendisine yardımcı olanlardan birisi de her ne kadar rakibi de olsa Gönül Yazar'dı (1976)…!

TRT'ye parodiler çeken Levent Kırca ve Ali-Ayşegül Atik çifti, bu defa bir ameliyat skecinin hazırlıklarını yapıyorlar (1979)…!

 

 

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.