Yeni Zelanda Katliamcısının Türkiye’de Kaldığı Ortaya Çıktı

Brenton Tarrant Türkiye’de Kalmış

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camiye saldırı düzenleyerek 49 kişinin ölümüne neden olan 28 yaşındaki Brenton Tarrant adlı Avusturalyalı saldırganın Türkiye’de kaldığı ortaya çıktı.

Brenton Tarrant Kimdir ?

Saldırıyı gerçekleştirmeden önce hazırladığı manifestosunda, kendini sıradan beyaz bir adam olarak tanımlayan saldırgan, düşük gelirli İskoç, İrlanda ve İngiliz kökenli olduğunu belirten saldırganın geçmişte bir süre 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül-25 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye’de kaldığı ortaya çıktı. 28 yaşındaki Brenton Tarrant adlı Avusturalyalı saldırganın aşırı sağcı fikirlerle Neo Nazi ideolojisine yakın olduğu ve yedi yıl boyunca aralarında Kuzey Kore ve Pakistan olmak üzere çok sayıda ülkeyi ziyaret ettiğini belirlendi.

Brenton Tarrant

Reuters Açıkladı


Brenton Tarrant Yeni Zelanda Katliamı Saldırganı

Reuters ise bir yetkiliye dayandırdığı habere göre Yeni Zelanda’daki saldırıyı düzenleyen katliamcının geçmişte bir süre Türkiye’de bulunduğu belirlendi. Saldırganın, 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül-25 Ekim 2016’da Türkiye’de kaldığı ortaya çıktı. Teröristin bağlantılarının araştırıldığı ifade edildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.