“Yeni Parti Kuracaklar” İddiasına Yanıt Geldi

Kulislerini Sallayan “Yeni Parti Kuracaklar” İddiasına Eski Bakan Mehmet Şimşek’ten Yanıt Geldi

Eski Bakan Mehmet Şimşek, 11. Cumhurbaşkanı ’ün danışmanı Ahmet Takan’ın, “Eski Başbakan ile eski Bakanlar Mehmet Şimşek ve yeni parti kurmak için kolları sıvadı.” iddiasını hesabından yalanladı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanı Ahmet Takan, eski Başbakan Davutoğlu ile bakanlar Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’in yeni parti kurmak için hazırlık yaptığını ileri sürdü. Mehmet Şimşek sosyal medyadan verdiği cevapla iddiayı yalanladı.

“PARTİ YEREL SEÇİMLERDEN SONRA KURULACAK”

Yeniçağ gazetesi  Temsilcisi Ahmet Takan AK Parti hükümetlerinde üst düzey görevler alan “Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek”in yeni bir merkez parti kurmak için hazırlık içinde olduğunu iddia etti. Takan, “Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra ‘ana muhalefet olacak’ iddiasıyla…” diye yazdı.

İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR”

“Soranlara, ‘ bu oluşumun içinde yok’ diyorlarmış” ifadesini de kullanan Takan, “Gel de buna inan!.. Abdullah Gül’ün üçlüsü ’deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor” ifadesini kullandı.

MEHMET ŞİMŞEK’TEN YANIT GELDİ

Takan’ın bu iddialarına Mehmet Şimşek yanıt verdi. Şimşek  üzerinden, “Şahsımla ilgili bu iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor” diye yazdı.

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.