Yeni Nesil İlişki Terimleri

Fuckbuddy: Birine karşı duygusal şeyler beslemeden, onunla düzenli olarak cinsel ilişkiye girmek. Birbirinin hayatına karışmak, hesap sormak, trip atmak yok.

Lovebuddy: İki sevgilinin yaptığı her şeyi yapalım ama sevgili olmayalım durumu. Adının koyulmadığı ilişki türü yani. Fuckbuddy’nin duygusal versiyonu.

Ghosting: Birlikte olunan, görüşülen hatta kaynaşılan kişinin aniden ortadan kaybolması. Bunu yapan kişi sizden ayrılmaz, aniden iletişimi keser. Bu şekilde ayrıldığını düşünür.

Zombieing: Zamanında ortadan kaybolan kişinin aniden hayatınıza girmeye çalışması. Ve bunun için de tekrar iletişime geçmeye çalışması. Mesela alenen mesaj atarak

Friends with benefits: Çok kısaca, iyi bir arkadaşınla seks yapmak. Arkadaşlığınız devam ediyor ama arada sevişiyorsunuz da.

Sexting: Sanal ilişki de diyebiliriz. Birbirine “send nudes” mesajıyla, çıplak fotoğraflar yollamak şeklinde gelişir.

Love bombing: Daha ilk buluşmada deliler aşık olmak, sürekli sevdiğini söylemek ve gelecek hayalleri kurmak. Gamofobi ise evlenme korkusudur.

Poliamori: Aynı anda birden çok kişiyle sevgili olmak. İşin ilginç yanı, onların da bunu biliyor olması.

Sapyoseksüel: Zekadan tahrik olmak ve birlikte olunan kişinin entelektüel tarafına aşık olmak. Beyinlerin birlikteliği.

Hiperseksüel: Cinsel yönü çok kuvvetli, çok şehvetli ve istekli olmak. Olur olmaz yerlerde aniden beliren seks isteği şeklinde ortaya çıkabilir.

Phubbing: Birlikte olunan kişinin, telefonuna aşık olması. Karşı tarafla ilgilenmek yerine sürekli telefonuna bakar, telefonuyla oynar.

Breadcrumbing: İlgi gösteren, jestler yapan birinin konu ilişkiye gelince sessiz kalması. Yani size boş yere umut vermesi.

Haunting: Size geri dönmek isteyen birinin bunu gizemli hareketlerle yapması. Bir fotoğrafı beğenmek ya da yakın bir arkadaşınıza yorum yapmak gibi.

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.