Veterinerlere 190 Bin Lira Verdi Kedisini Kurtaramadı

, Veterinere Servet Döktü Yinede Kedisini Kurtaramadı

Veterinerlerin tamamı olmasada bir kısmı hayvansever olmamakla birlikte, hasta olan hayvanları bir ticari menfaat aracı olarak görüyor. Yüksek fiyatlara tedavi olanağı sağlayan veterinerlerin yüzde 99’u sokakta muhtaç bir halde bulduğunuz kötü durumda hayvanlara ücret almadan ki bu ücret oldukça faiş fiyatlar oluyor hiç bir şekilde yardımcı olmuyor. Hayvanseverler bu durumları iyi bilir. En son olay ise dudak ucuklattı, hayatını kaybeden eşinin emaneti olan kedisi 5’inci kattan düşen adeta Veterinerler tarafından dolandırıldı ve 190 bin lira tedavi masrafı ödemesine rağmen kedisi kurtulamadı.

Çetin Talay, kedisini tedavisine 190 bin lira harcadı

’ten ’ya Kadar Kedisini Kurtarmak İçin Çabaladı

’ten ’ya kadar kedisini kurtarmak için çabalayan Çetin Talay, Beşinci kattan aşağıya düşen ve beli kırılan kedisini, tedavi sürecindeki ihmaller sonucu bir buçuk yıl boyunca acılar içerisinde kıvranarak öldüğünü söyledi. Kedinin sahibi Çetin Talay hayatını kaybeden eşinden kalan tek hatıranın kedisi olduğunu ve ihmaller zincirine kurban vermenin üzüntüsüyle ikinci bir yıkım yaşadığını ifade etti.

Tedavisi 190 Bin Liraya Yapılan fakat hayatını kaybeden Kedi

190 Bin Lira Harcadı Fakat Yine Kedisini Kurtaramadı


Çetin Talay, Kedisinin tedavisi için toplam 190 bin lira harcadığını açıklayan ve bunun belgelerinin de elinde olduğunu söyledi. “Kedimizin tedavisi için bir yıl boyunca hemen hemen her gün 500 lira ödemek zorunda kaldık. Yani bu bir buçuk yılda toplam 190 bin lira masraf yaptım ben kedimin tedavisi için ve bunların hepsinin de belgeleri mevcut. Bununla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette de bulunduk. Dava açtık ama biz bilirkişiye gidecekken iki hafta önce kedimiz hayatını kaybetti. Sonrasında kedimizi otopsi için Adana Araştırma Kontrol Enstitüsü’ne götürdük ve burada yapılan otopsi sonucu tüm ihmaller bir bir belgelendi” şeklinde konuştu.

Önce 15 Bin Sonra 35 Bin Talep Ettiler

Kedisinin tedavisi için gittiği veterinerlerde biri 15 bin lira istedi diğeri 35 bin lira bu kadar fiyat farkı nasıl oluyor anlaşılmasa da veterinerlerin denetimsizliği ortada….

Çetin Talay


Çetin Taylay Şöyle Konuştu;

“Hayatını kaybeden eşimden hatıra kalan Van cinsi kedimle 2 yıl önce Gaziantep’e yerleştim. Kedim bir buçuk yıl önce beşinci kattan aşağı düştü ve beli kırıldı. Olaydan hemen sonra kedimi tedavi ettirmek için bir kliniğe götürdüm. Orada da ilk müdahale yapıldıktan sonra iç kanamasının olmadığı ama belinin kırıldığı ve acilen Ankara’ya ya da bir veterinerlik fakültesine götürülüp ameliyat edilmesi gerektiği söylendi. Bizden de bunun için 15 bin lira talep edildi. Bizim de o kadar paramız olmadığı için farklı bir kliniğe götürdük. Orada da bizden 35 bin lira para talep edildi ve bize iki gün içinde Ankara’da bir hayvan hastanesine götürüp ameliyat edeceklerini ve hiçbir sorunun kalmayacağını söylediler. Biz de bu yüzden kabul ettik”

Çetin Talay

“Kedimi Yanlış Ameliyat Ettiler”

Kedisinin kendisi için çok önemli olduğunu ve onu tedavi ettirmekten başka çaresi olmadığı için parayı bulup ameliyatı yaptırdığını söyleyen Çetin Talay, “Daha sonra ameliyat yapıldı. kedimiz bize tekrar getirildi ama biz birkaç gün sonra kedimizin idrarını yapamadığını ve felçli kaldığını öğrendik. Tekrar aynı kliniğe götürdüğümüzde kedinin böbreklerinin taş ürettiğini söylediler. Bir iki hafta daha tedavi uyguladılar ama kedimizin acıları daha fazla artınca başka kliniğe gittik. O klinikte şok gerçeği öğrendik. Yapılan tahliller sonucu kedimizin ameliyatının yanlış yapıldığını, idrar kesesinin ve kuyruğunun felç olduğunu, ayaklarının sakat kaldığını ve ameliyatın sırt bölgesinden değil karın bölgesinden yapıldığını öğrendik. Bu nedenle iç organlarının tamamının zarar gördüğünü öğrendik” ifadelerini kullandı.

Çetin Talay; Maddi ve Manevi Zarar Uğradım

Tedavi sürecinde ihmali olan kişilerin uzlaşma talebinde bulunduğunu da aktaran Çetin Talay, “Şu an karşı taraf yani ihmali olan hekim hatasını kabul ederek bizimle uzlaşmak istiyor ama zararımızı karşılamayı reddediyor. Biz bu nedenle bu teklifi kabul etmedik. Bu yolda elimizden geldiğince mücadele etmeye devam edeceğiz. Ben karşı taraftan maddi zararımın karşılanmasını istiyorum. Yani maddi, manevi bütün zararlarımın karşılanmasını istiyorum ben. Bu işte ihmali olan Gaziantep’teki bir hekim, Ankara’da bir hayvan hastanesi ve oradaki bir cerrahtır” diye konuştu.

Hem kedisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan hem de yaşanan ihmaller sonucu uğradığı maddi zararın sıkıntısını çeken Çetin Talay, elinde bulunan raporlar, yaptığı harcamalar ve adli tıp sonuçlarına bakılarak devam eden yargı sürecinde adil bir karar verilmesini istiyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.