Vahşetin Böylesi Görülmedi! Zeynep Şenpınar Cinayetinde İşte Detaylar

Zeynep Şenpınar cinayetinde kan donduran detaylar

Zeynep Şenpınar’ın boksör sevgilisi Selim Kemaloğlu tarafından öldürülmesine ilişkin iddianamedeki detaylar kan dondurdu. 

’da 24 Mayıs günü, boksör sevgilisi tarafından öldürülen Zeynep Şenpınar davasında, iddianamedeki detaylar ortaya çıktı. İddianameye göre daha önce üç ayrı ‘kasten ’ suçundan sabıkalı olan fail Selim Kemaloğlu, Zeynep Şenpınar’ı ilk kez ocak ayında darp etti. Şenpınar şikâyetçi oldu ancak daha sonra şikâyetini geri alınca kapandı. Zeynep’in arkadaşlarının ifadesine göre, Kemaloğlu daha sonra da Şenpınar’ı darp etmeye devam etti. Ama Şenpınar korktuğu için şikâyetçi olamadı.

CAMDAN GİRDİLER

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, günü 24 Mayıs’ta Kemaloğlu, 112’yi arayarak ‘Ölü var’ dedi ve ambulans istedi. konuştuğu sırada arkada inleme ve hırıltıların duyulduğu Zeynep’in bu sırada hayatta olduğu anlaşıldı. 112 ekipleri kapının kilitli olması sebebiyle  eşliğinde camı kırarak eve girdi. 

EKİPLERİ GÖRÜNCE ZEYNEP’İN GÖĞSÜNDEKİ BIÇAĞI ÇIKARIP EKİPLERİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Kemaloğlu ekipleri görünce Zeynep’in göğsündeki bıçağı çıkarıp ekiplerinin üzerine yürüdü. Yaralı olan Kemaloğlu kendinden geçince ekipler içeriye girebildi. 07.04’te eve gelen ekipler, 07.29’da ancak müdahale edebildi. Fakat çok geçti. Zeynep hayatını kaybetmişti. Katilin 37 yerinden bıçaklanan Zeynep’in kıyafeti ve çamaşırlarını da değiştirdiği belirlendi.

PARKTA YAKALADI, BIÇAKLAYARAK EVE GÖTÜRDÜ

Kamera görüntülerine göre Zeynep evden çıkıp parka doğru kaçtı. Bu sırada düştü. Arkasından koşan Kemaloğlu, Zeynep’i parkta yakaladı ve bıçaklayarak eve soktu. Kapı girişinde bıçak kırıldı. Mutfaktan başka bir bıçak alarak bıçaklamaya devam etti. Daha sonra da kendisini bıçakladı. Ayrıca katledilen Zeynep’in 1.55 cm boyunda ve 45 kilo ağırlığında olduğunu, failin ise profesyonel boksör olduğu vurgulanarak ‘kasten öldürme’ suçunun kanunda belirtilen ‘kendini savunamayacak kişiye karşı’ olduğunun kabul edilebileceğini belirterek rapor hazırlamasını istedi.

RAPOR HAZIRLANDI: “SAVUNMASIZDI”

Hazırlanan raporda Zeynep’in Kemaloğlu’na karşı ‘kendini savunamayacak’ durumda olduğu belirtildi. 

Savcı bu rapora istinaden Kemaloğlu hakkında ‘beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açtı. Savcı iddianamede Selim Kemaloğlu’nun ifadelerini ‘çelişkili’ ve ‘tutarsız’ buldu. Zeynep’i canice öldüren Kemaloğlu’nun ilk duruşması 8 Ekim’de görülecek.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja