Üzeri Kirli Olduğu İçin Çocuğu Koltuğa Oturtmadılar

12 Yaşında ki Çocuğu Üzeri Kirli Diye Koltuğa Oturtmadılar

Olay Mersin’in Erdemli bir yolcu minibüsüne binen ancak üzeri kirli için koltuğa oturtulmayan 12 yaşındaki Muhammet isimli çocuğun yaşadıklarını anlatması ile ortaya çıktı.

Üzeri Kirli Diye Çocuğu Koltuğa Otutrmadılar
Üzeri Kirli Diye 12 Yaşında ki Muhammed’i Koltuğa Oturtmadılar

“Adam bana ‘işaret ettiğim yere otur’ .

Muhammet H. yaşadıklarını “Adam bana ‘işaret ettiğim yere otur’ . Neden dedim. ‘Elbisen kirli’ . Bir şey olmaz dedim, parasını verdim dedim, ama adam ısrar etti, illa yere oturmamı istedi. Ben de oturdum. zaman da uykum geldi, yattım” sözleriyle anlattı.

“Elbisen kirli”

Olan bitenin “değnekçi” diye tabir edilen kişiyle gerçekleştiğini ifade eden Muhammed H., “Bu kişi koltuğa oturduğum halde çağırdı, yere oturttu. Burada oturacaksın dedi. Elbisemin yağ olduğunu, kirli olduğunu söyledi. Parasını verdiğim halde niye böyle yaptı anlamadım. Bir kadın da yerde fotoğrafımı çekmiş. Niye çekiyor ki, yanı boştu, yanına beni niye oturtmadı” diye konuştu.

“Nerede bulsam orada çalışıyorum.”

Muhammet H., “Nerede bulsam orada çalışıyorum. Belirli bir yerde çalışmıyorum. Ekmeğimi arıyorum, nerede bulsam gidiyorum. Biz 4 kardeşiz. Ben en büyükleriyim. 6 yıldır buradayım. Babam hasta, ameliyat . Kendisi asansör ustası. Düştü, yaralandı, ameliyat . 1 senedir çalışmıyor. Okula gidiyordum, 2 sene okudum ama 1 yıldır gidemiyorum” dedi.

Yorgunluktan Uyudum…

Yorgunluktan uyuduğunu, yaşadıklarının kendisini çok üzdüğünü dile getiren Muhammet H., okumak istediğini söyledi. Ailesinin yardıma ihtiyacı olduğunu dile getiren Muhammet H., “Bana yardım eli uzatırlarsa okumak isterim. Babam kaza sonucu ameliyat için 1 senedir oturuyor. Bize yardım etseler çok sevinirim” şeklinde konuştu.

“6 ay ile seferden men edilmişti”

Çocuğu kıyafetleri kirli olduğu gerekçesi ile koltuktan kaldırıp yere oturttuğu iddia edilen , 6 ay ile seferden men edilmişti. Sosyal medyada tepkilerin odağı haline gelen Ali Sarı, “Çocuğa hiçbir şekilde, ‘Kalk, buraya otur’ demedim. Böyle bir olayın yaşanmasına çok üzüldüm” açıklaması yapmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.