Uzel Fabrikası Satıldı

Uzel Makine Traktör Fabrikası’nın bina ve arazisi 223 milyon 700 bin TL’ye Satıldı

sanayisinin en köklü ve en büyük kuruluşlarından Uzel Makine Traktör Fabrikası’nın bina ve arazisi 1. İflas Müdürlüğü’nde bugün gerçekleşen ihalde 223 milyon 700 bin TL, ipotek alacaklısı Vera Varlık tarafından satın alındı.

Uzel Fabrikası

6 Yıl Önce İflas Etmişti

Dev arazide yerleşik, 6 yıl önce eden ve daha önce düzenlenen satış ihalesi iptal olan Uzel, traktör üretiminde sanayisinin en köklü ve en büyük kuruluşlarından biri olarak gösteriliyordu.

Rami’de bulunan 93 bin 547 metrekarelik alanda, 150 yıl önce fayton üretim atölyesi olarak kurulan ve 1937 yılında makine ve traktör fabrikası olarak faaliyete geçen Uzel Makine Traktör’ün binası ve arazisi bugün İstanbul 1. İflas Müdürlüğü’nde saat 14.00’de ihaleye çıktı.

İhalesi Yapıldı

İhale saatine kadar satışa kimse teminat yatırmadı. İhalenin bitimine dakikalar kala  alacaklılar arasında bulunan Vera Varlık A.Ş. 223 milyon 700 bin TL ile açık arttırmaya katıldı. Vera Varlık’tan başka katılım olmayınca 93 buçuk dönümlük arazinin satışı yıllar sonra gerçekleşmiş oldu.  Fabrika kapandıktan sonra bin tazminatını almamıştı. Tazminatlarını alamayan çok sayıda de satışın sonucunu merakla bekledi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.