Uzay Turizm Aracı SpaceShipTwo Başarıyla Uzaya Gitti

’in SpaceShipTwo Aracı Başarıyla Test Uçuşunu Tamamladı

grubunun bir projesi olan ve başını milyarder ’un çektiği, uzay turizmini hedefleyen uzun yıllar süren çalışmalar ve araştırmalar tamamlandı. SpaceShipTwo adı  verilen ve uzaya yolcu taşımacılığı yapacak olan uzay aracı İlk başarılı uçuşunu 13 Aralık Perşembe günü gerçekleştirdi.

 

Virgin Galactics TwoSpaceShip
Virgin Galactics SpaceShipTwo

 

2014 Yılında Yere Çakılmıştı

2014 yılında tamamlanan ve ilk test uçuşuna kalkışan Virgin Galactic’in SpaceShipTwo aracı maalesef yere çakılmıştı. Taşıyıcı uçaktan ayrıldıktan sonra gerçekleşen herkesi yıkmıştı. Uzay turizmi için seferler yapacak uzay aracının neden düştüğü,  yapılan incelemeler sonrası ortaya çıktı. Uzay aracının pilotaj hatası yüzünden yere çakıldığı tespit edildi. Yetersiz eğitimli pilotlar yüzünden gerçekleşen sonrası ikinci test uçuşu ancak günümüzde yapılabildi. Virgin Galactic, ilk uzay uçuşunu gerçekleştirerek, başarılı bir şekilde yere indi.

SpaceShipTwo

 

Virgin Galactic Nedir ? Virgin Glactic Bilet Ücretleri Ne Kadar ?

Virgin Galactic  çok yakında uzaya yolcu taşımacılığına başlayacak. Uzaya çıkmak isteyenlerin artık astronot olmasına gerek yok. ’un başını çektiği Virgin Glactic’in SpaceShipTwo aracı başarıyla test uçuşunu tamamladı. Uzaya gitmek isteyenler 250 bin dolara uzaya gidebilecek.

SpaceShipTwo

 

13 aralık  günü fırlatılan yolcu uzay aracı, test uçuşunu başarıyla tamamlayarak Dünya’ya iniş yaptı. Uzay turizminde bir imza atan şirket böylece müşterilerini parayla uzaya göndermeye hazırlanıyor. Şirketin SpaceShipTwo yolcu uzay aracı, Los Angeles’ın yaklaşık 145 kilometre kuzeyindeki Mojave Çölü’nden saatle 7’de fırlatıldı. Virgin Group kurucusu Richard Branson tarihi anı izlemek için burada hazır bulundu.

 

Richard Branson ?

Richard  Branson Kimdir ?
Richard Branson

 

İş dünyasının en yaratıcı iş adamlarından biri olan, ‘Virgin Group’ un sahibi İngiliz Richard Branson’un tama adı Sir Richard Charles Nicholas Branson’dur. (doğum: 18 Temmuz 1950 Blackheath, Büyük Londra, İngiltere), İngiliz yatırımcı, iş adamı, 350’den fazla şirketi bulunan Virgin şirketler grubunun CEO’su. İlk ticari başarısını henüz 16 yaşında iken çıkardığı Student adlı dergi ile kazandı. 1971 yılında günümüzde dünya çapında yaygınlaşmış Virgin Megastore zincirinin ilk mağazasının açtı. Gösterişli ve rekabete dayalı stil ve satış stratejisi ile, Virgin Markası özellikle 1980’li yıllarda hızlı bir şekilde büyüdü. Bu şekilde aynı ile Virgin Atlantic Airways adıyla havayolu şirketi ve Virgin Records adlı şirketini büyüttü. Richard Branson’un, günümüzde servetinin 4 Milyar Sterlinin üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

 

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.