Uyuşturucu Kullanan Öğretim Görevlisi Genç Kızı Asansör Boşluğuna Attı!

Öğretim Görevlisi Genç Kızı Asansör Boşluğuna Attı!

31 Yaşında ki öğretim görevlisi Mustafa Kafes’in Konya’da üniversite öğrencisi 22 yaşında ki Tuğçe Ülkü Gürbüz’ü asansör boşluğuna itip, ağır yaralamıştı. 22 yaşında ki öğrenci şikayetçi olmazken öğretim görevlisinin olay sırasında etkisinde olduğunun belirlenmesi üzerine hakkında “uyuşturucu kullanmak” suçundan da başlatıldı. Mustafa Kafes, görev yaptığı Necmettin Erbakan Üniversitesi’nce yürütülen idari soruşturma kapsamında ise açığa alınmıştı.

Öğretim Görevlisi Öğrenciyi Asansör Boşluğuna Attı
Öğretim Görevlisi Öğrenciyi Asansör Boşluğuna Attı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz, 25 Eylül Çarşamba akşamı tartıştığı aynı üniversitenin Bilimleri Fakültesi’nde araştırma görevlisi olan erkek arkadaşı Mustafa Kafes tarafından asansör boşluğuna itildi. Beyin kanaması geçiren ve omurgaları ile belinde kırıklar oluşan Gürbüz, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 2 kez ameliyat edildi. Gözaltına alınan Mustafa Kafes ise ifadesinde, alkollü olduğunu, neden tartıştıklarını hatırlamadığını söyledi. Kafes, tutuklanarak, cezaevine konuldu.

Tuğçe Ülkü Gürbüz Şikayetçi Olmadı!

Tedavisinin ardından taburcu edilen Tuğçe Ülkü Gürbüz ise ifadesinde Mustafa Kafes ile sevgili olduklarını anlatarak, ”Olay gecesi Mustafa ile alkol aldık. Evden çıktıktan sonra neden tartıştık hatırlamıyorum. Bu konuda kimseden davacı ve şikayetçi değilim” dedi.

Mustafa Kafes, Tuğçe Ülkü Gürbüz, Konya, Sağlık Bilimleri Fakültesi
Mustafa Kafes, Tuğçe Ülkü Gürbüz, Konya, Bilimleri Fakültesi

Öğrenciyi Asansör Boşluğuna Atan Öğretim Görevlisi Tahliye Edildi

Olayla ilgili savcılığı soruşturması sürerken, Mustafa Kafes’in dosya üzerinden yapılan inceleme sonucunda yaklaşık 1 ay önce tahliye edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alındıktan sonra yapılan testlerde, olay anında kullandığı belirlenen Kafes hakkında ayrıca ‘uyuşturucu kullanmak’ suçundan başlatıldı. Öte yandan Mustafa Kafes’in görevli olduğu Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.