Ünlü Oyuncu Uğurtan Sayıner Hayatını Kaybetti!

Bizimkiler dizisinin Cemil’i, sanatçısı Uğurtan Sayıner yaşamını yitirdi. Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı bugün akşam saatlerinde Karşıyaka’daki evinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Uğurtan Sarıyer, Tiyatro Oyuncusu
Uğurtan Sarıyer, Oyuncusu

Sayıner’in ev arkadaşı oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner’in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Cavcı, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir’e gelmesini beklediklerini söyledi. Ayrıca Sayıner ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl Eşrefpaşa Hastanesi’nde görmüştü. Daha sonra sağlığına kavuşmasıyla birlikte taburcu edilmişti.

Uğurtan Sayıner Kimdir?

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen – Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı “Sarhoş Cemil” karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.