Ünlü Oyuncu Adnan Koç ve Kardeşlerine Ceza Yağdı!

Tarihi Dizilerde Rol Alan Oyuncu Adnan Koç, 6 Yıl 8 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı! Kardeşlerine de Hapis Cezaları Yağdı!

İstanbul Ataşehir’de 15 Mart 2018’de bir kafeye düzenlenen uyuşturucu operasyonu sırasında polislere direndikleri gerekçesiyle tutuklanan ve 90 yıl 7 buçuk aya kadar hapisle cezalandırılması istenen Adnan Koç ile kardeşleri ile ilgili görülen davada karar çıktı.

Adnan Koç ve Kardeşlerine Ceza Yağdı
Adnan Koç ve Kardeşlerine Ceza Yağdı

Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Behram Paşa” karakteri ile hafızalara kazınan Adnan Koç’un duruşması Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Karar duruşmasına tutuksuz sanık oyuncu Adnan Koç ve diğer sanıklar katılmazken, tutuksuz sanık Şeyhmus Koç ile taraf avukatları hazır bulundu. Müşteki polislerin avukatı Ayhan Baykal oyuncu Adnan Koç ile kardeşlerinin cezalandırılmasını ve tutuklanmalarını istedi. Sanık Şeyhmus Koç ise olay yerinde kavga etmediğini söyleyerek beraatini istedi. Sanıkların avukatı Tanıl Mehmet Başkan ise müvekkilleri hakkında uyuşturucu suçundan herhangi bir dava açılmadığını söyleyerek, “Müvekkiller hakkında uyuşturucu suçundan herhangi bir dava açılmamıştır. Olay Narkotik Şube’deki görevli memurların dizilerde oynayan müvekkillerden Adnan Koç’un kokain kullandığı hususunu gazetelere manşet yapmak için başvurdukları bir olaydır. Ancak olay bununla sınırlı kalmayıp büyümüştür. Olay, direnme suçuna mümas bir olaydır” diyerek müvekkillerinin beraatini istedi.

Adnan Koç 16 Yıl 8 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklardan oyuncu Adnan Koç’u 4 polis memuruna yönelik “kasten yaralama”, “görevi yaptırmamak için direnme”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “kamu görevlisine hakaret” suçlarından toplam 16 yıl 8 ay hapse çarptırdı.

Kardeşlerine de Hapis Cezası!

Mahkeme, sanık Ahmet Koç’u aynı suçlardan 16 yıl 8 ay hapse çarptırırken, sanık Mehmet Hayri Koç’a bu suçların yanı sıra “mala zarar verme” suçundan da olmak üzere 5 suçtan 17 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti ayrıca diğer sanıklar Mehmet Pınarbaşı ve Şeyhmus Koç’a ise “kamu görevlisine hakaret” ve “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan ayrı ayrı 4 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.