Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Katili Mustafa Murat Ayhan Yakalandı!

21 yaşındaki üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu 5 gündür kayıptı. Genç kızın 48 yaşındaki inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Genç kıza tecavüz edip öldüren ve vücuduna jiletle adını kazıyan katil, daha sonra genç kızın cesedini parçalara ayırıp ormana gömdü. 48 yaşındaki katil cinayeti çapraz sorguda itiraf etti.

Katil Mustafa Murat Ayhan, Azra Gülendam Haytaoğlu, Azra Gülendam Haytaoğlu'nun Katili
Katil Mustafa Murat Ayhan, Azra Gülendam Haytaoğlu, Azra Gülendam Haytaoğlu’nun Katili

Antalya’da, 5 gündür kayıp olan 21 yaşındaki gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu ölü bulundu. Genç kızın inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan tarafından öldürüldüğü öğrenildi. Genç kıza evinde cinsel saldırıda bulunan, boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayıran Mustafa Murat Ayhan daha sonra genç kızın cesedini valizle ormana taşıyarak gömdü. Fakat Polis, genç kızın cep telefonu sinyallerinden Murat Ayhan’a ulaştı ve çapraz sorguda cinayeti itiraf ettirdi.

Yüzünden Ablası İle Tartışmıştı!

Azra Gülendam Haytaoğlu, Antalya’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde okuyordu. Azra Gülendam Haytaoğlu, bazı belirtiler hissedince 28 Temmuz’da hastaneye giderek Covid-19 testi yaptırdı. Daha sonra sonucu pozitif çıkan Haytaoğlu, durumu ablası Ezgi Haytaoğlu ile paylaştı. Fakat ablası, Haytaoğlu’na kızarak, dikkat etmediği için hastalığa yakalandığını söyleyince aralarında tartışma çıktı.

Azra Gülendam Haytaoğlu, 21 Yaşındaki Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Ölümü
Azra Gülendam Haytaoğlu, 21 Yaşındaki Üniversite Öğrencisi Genç Kızın Ölümü

“Kafede geçirmiş bir ağabeyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor”

Tartışma sırasında Haytaoğlu, ablasına “Ben biraz hava alacağım” diyerek kimliğini almadan evden çıktı. Sonrasında genç kız eve dönmeyince ablası Ezgi Haytaoğlu, kardeşini telefonla aradı. Fakat Azra Gülendam Haytaoğlu, telefonda ablasına “Kafede geçirmiş bir ağabeyle oturuyorum. Beni çok iyi anlıyor” dedi. “Bugün onunla kalacağım” diyen genç kız daha sonra telefonu kapattı, bir daha da ulaşılamadı.

Katil Çapraz Sorguda Etti!

Baba Mustafa Haytaoğlu, Adana’dan gelerek kızını aramaya başlarken, hayatından endişe ettiği kızı için polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis, genç kızı bulmak için arama çalışması başlattı. Sosyal medyadan da genç kızın bulunması için çağrılar yapıldı. emniyetinin de titizlikle yürüttüğü arama çalışmaları kapsamında Haytaoğlu’nun son görüldüğü bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelendi.

Mustafa Murat Ayhan, Antalya, Cinayet, Katil
Mustafa Murat Ayhan, Antalya, Cinayet, Katil

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Azra’nın cep telefonundan en son inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan’la görüştüğünü tespit etti. Cinayet masası ekipleri, Ayhan’ı çapraz sorguya aldı. Ayhan, ilk ifadesinde, “Önceden tanışmıştık. Geldi, birlikte yedik, gitti. Bilgim yok” diye ifade verdi. bunun üzerine Ayhan’ı serbest bıraktı.

Cinayet masası ekipleri, daha sonra MOBESE ve çevre iş yeri güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde Mustafa Murat Ayhan’ın, Konyaaltı ilçesindeki evinden aynı valiz ile birkaç kez çıkıp gittiğini belirledi. Bunun üzerine Ayhan, yeniden gözaltına alındı. Tekrar çapraz sorguya alınan Ayhan, cinayeti işlediğini itiraf etti.

Cesedi 5 Parçaya Ayırmış!

Katil Murat Ayhan, Azra Gülendam Haytaoğlu’na cinsel saldırıda bulunmasının ardından banyoda boğup, öldürdüğünü itiraf etti. Daha sonra katil genç kızın cesedini 5 parçaya böldükten sonra koyduğu valizle Kepez ilçesi Varsak bölgesindeki ormanlık alana taşıyıp gömdüğünü söyledi.

Mustafa Murat Ayhan, “Azra, 28 Temmuz’da beni aradı. Buluştuk. Evde birlikte yedik. Alkol aldık. Bu sırada aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp cesedini 5 parçaya ayırdım. Cesedin parçalarını valize koyup Kepez ilçesi Varsak ormanlık alanda gömdüm” dedi.

Genç Kızın Bedenine Jiletle İsmini Yazmış!

Öte yandan Mustafa Murat Ayhan’ın, Azra Gülendam Haytaoğlu’nu öldürdükten sonra vücuduna jiletle ismini yazdığı belirtildi. 

Kafatası Halen Aranıyor

Mustafa Murat Ayhan, Varsak’taki ormanlık alanda Azra Gülendam Haytaoğlu’nu gömdüğü yeri ekiplere gösterdi. Gece sabaha kadar cesedi gömüldüğü yerden çıkaran ekipler, bulunan parçaları otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderdi. Haytaoğlu’nun kafatası ve sol kalçasının bulunamadığı ve arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.