Ümit Özdağ: Suriyelilerin Türkiye İçin Tehdit Oluşturduğunu Açıkladı

Ümit Özdağ’ın gündeminde seçim yok “Suriyeli nüfusa” farklı bakış açısı

İstanbul Ümit Özdağ, kontrol edilemeyen Suriyeli nüfusun için tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.

Hükümetin vatandaşlık vermek istediği Suriyeli nüfusun 2040 yılında 10 milyonu aşacağını ve bunun ’nin milli birlik ve beraberliğini tehdit ettiğini söyleyen Özdağ, “Yarın bu Suriyelilerin ülkemize gelmesini sağlayan güçler, Irak ve gibi ’de de bir iç savaş çıkarma arayışındalar” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri sayıları 6 milyona dayanan Suriyeliler. Hükümetin verdiği rakamlara göre 40 milyar harcandı bu işe. Biz bu paraları ödemeseydik bütçemiz açık vermeyecekti. 40 milyar daha az borcumuz olacaktı. Bu paranın faize bu kadar para vermeyecektik. Bunlara vatandaşlık verildiği takdirde 2040 yılında 10 milyona yakın Suriyeli Arap nüfusu olacak.”

“Bunların hepsi Şanlıurfa, , , Hatay ve ’ya kadar uzanan bir blok alan yerleşmiş durumda. Çevre iller ve İstanbul ’da da yayılmış durumdalar.”

“Bu Türkiye’yi çok büyük bir istikrarsızlığa sürükler. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Böyle bir nüfusla Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğini bir arada tutmak mümkün değil. Irak’ta, ’de bir iç savaş çıkardılar. Türkiye’de ne yaptılarsa bir iç savaş başlatamadılar. Yarın bu Suriyelilerin ülkemize gelmesini sağlayan güçler, Irak ve gibi Türkiye’de de bir iç savaş çıkarma arayışındalar.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.