Türkiye’nin En Güvenilir Gazetecileri ve Siyasetçisi Belli Oldu

Türkiye’nin en güvenilir isimleri belli oldu! Siyasetteki isimlerde büyük sürprizler!

Gezici Araştırma’nın geleneksel anketi sonuçlandı.

Gezici Araştırma Merkezi, Türkiye genelinde halkın en çok güven duyduğu isimleri belirledi. Uğur Dündaren güvenilir isimler listesinde yine zirvede yer aldı.İkinci sırada ise İsmail Küçükkaya yer aldı

Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, “Türkiye’nin en güvenilen isimleri” araştırmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre araştırma 14 Kasım ile 20 Aralık 2020 tarihleri arasında 14 il, 28 ilçe, 72 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 2 bin 164 kişinin katılımıyla yüz yüze görüşülerek gerçekleştirildi. Açık uçlu soru kalıbı yöntemiyle yapılan araştırmada siyasi figürler ve medya önünde yer alan iki farklı grup ayrı ayrı ölçümlendi.

Duayen soruşturmacı gazeteci Uğur Dündar son 20 yıldır güvenilirlikte hep zirvede.

SİYASİLERDE SOYLU

Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’nin en güvenilir medya isimleri sıralamasında zirveyi Uğur Dündar aldı. SÖZCÜ yazarlarından Yılmaz Özdil 4’üncü, İsmail Saymaz da 10’uncu sırada yer aldı. Diğer isimler ise şöyle: İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Ece Üner, Ahmet Hakan, Fatih Altaylı, Nazlı Çelik ve Hande Fırat. Siyasi parti genel başkanları dışında halkın en çok güven duyduğu isimlerin başında ise Süleyman Soylu yer aldı. Halkın 646 isim söylediği, ilk 15’inin paylaşıldığı listede Soylu’yu sırasıyla şu isimler takip etti: Ekrem İmamoğlu, Hulisi Akar, Fahrettin Koca, Ömer Çelik, Fuat Oktay, Mansur Yavaş, Muharrem İnce, Murat Kurum, Özgür Özel, Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Şentop, Ümit Özdağ, Semih Yalçın ve Faik Öztrak.

Türk halkı bu isimlere güveniyor:

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.