Türkiye Cayır Cayır Yanıyor!

Yangınları Yüzlerce Ağacı Yok Etti! Yangınları İçin ’yi Arayın

Son günlerde Yenişehir, Bodrum Milas, Adası, Burgazada, Çanakkale Eceabat, Tavşanlı ve Biga’da ardı ardına yangınlar çıktı. Çıkan yangınlarda yüzlerce hektar ormanlık alan küle dönerken, genelinde 27 çıktığı belirtildi. Bu yangınların 15’i ise ormanlık alanlarda…

Orman Yangınları - ALO 177
Yangınları –

Yangınlar’da sadece adasında 90 hektarın üzerinde ormanlık alanın küle döndüğü öğrenilirken, öte yandan uçaklarının kullanılmaması da dikkat çekti. Helikopterlerin daha ucuz olduğunu söyleyen yetkililer uçaklarının tasarruf tedbirleri nedeniyle kullanılmadığını beyan ettiler.

Orman Yangınları - Ağustos 2019- YANGIN
Orman Yangınları – Ağustos

Peki bu orman yangınları nasıl çıkıyor ?

rman yangınlarının yüzde 95’in üzerinde bir kısmının kaynaklı olduğu tespit edilirken, aynı anda birden fazla bölgede yangın çıkmasıda kundakçılık ve örgütünün bu ormanları kundalladığı görüşünü baskın çıkarıyor. Ayrıca ormanlık alanlarda ateş yakılması, sigara izmariti atılması ve söndürülmeyen ateşler hava sıcaklıklarının da etkisiyle orman yangınlarının hızla büyümesine neden oluyor. Orman Yangınların ALO 177 aranarak mevki bilgisi verilmeli başkası da arar diye düşünülmemelidir.

orman yangını sonrası
orman yangını sonrası

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.