Türkiye 5 Aralık Koronavirüs Verileri Açıklandı 196 Can Kaybı

son rakamları açıklandı!

haberine göre; Bakanı , ’nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Koronavirüs toplam hayatını kaybeden kişi sayısı… Yeni hasta sayısı… İşte son durum…

Türkiye’de koronavirüs salgınında son 24 saat: 196 can kaybı, 31 bin 896 yeni vaka

Türkiye’de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 196 kişi yaşamını yitirdi, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi. Bugünkü tespit edilen yeni hasta sayısı 6 bin 128 olurken, ağır hasta sayısı 5 bin 800 olarak kayıtlara geçti.

Bugün tespit edilen 6.128 hastamız var. Sokağa çıkma kısıtlamalarının tek sebebi toplum sağlığını korumaktır. Hepimiz üzerimize düşeni yapmalı ve kendi kısıtlamalarımızı uygulamalıyız. Evimiz en güvenli yerdir. Kapalı ve kalabalık ortamlara ara verelim.

Bugün tespit edilen 6.903 yeni hasta var. Ağır hasta sayısı da aktif hasta sayısı da artmaya devam ediyor. Bugünlerde en büyük bulaşma ortamı kapalı ve kalabalık mekanlar. Kapalı ortamlarda kalabalık içinde bulunmayın. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun.

Bugün tespit edilen 6.511 yeni hastamız var. Hasta sayımızı azaltmak zorundayız. Kapalı ve kalabalık ortamlar virüsün en kolay bulaştığı ortamlardır. Kış aylarını kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak durarak geçirmeliyiz. Mücadele evde kalarak da mümkün.

Bugün tespit edilen 6.690 yeni hastamız var. Mevsim şartları nedeniyle kapalı ortamların kullanımı arttı. Artan aktif hasta sayısını azaltmak için kalabalık, kapalı ve yeterince havalandırılmayan ortamlardan uzak durmalıyız.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.