Trump’a Kalın’dan Jet Yanıt

Cumhurbaşkanı Sözcüsü ’dan ’a jet

Başkanı Donald ’ın, “Kürtler’e saldırırlarsa ’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz” sözlerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim ’dan geldi. , “ Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır” dedi.

Başkanı Donald Trump’ın ’ye yönelik açıklamalarına ilk tepki Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi. Kalın, Trump’a, “Kürtleri, PKK ve onun kolu PYD/ ile eş tutmanın ölümcül bir hata olduğu” yanıtını verdi

“HEPSİNE KARŞI SAVAŞMAYA EDECEĞİZ”

IŞİD, PKK, PYD ve ’nin arasında bir farkın olmadığını vurgulayan Kalın’ın açıklamaları şöyle:

“Teröristler ortaklarınız ve müttefikleriniz olamazlar. Türkiye, ABD’nin stratejik ortaklığımızı onurlandırmasını beklemektedir ve propagandasının bu ortaklığı gölgelemesini istememektedir.

DAESH, PKK, PYD ve YPG arasında fark yoktur. Hepsine karşı savaşmaya edeceğiz.”

TRUMP NE DEMİŞTİ?

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Trump, “IŞİD’in mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken ’den çekilmeye başlıyoruz. Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler’e saldırırlarsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli kuracağız. Aynı şekilde Kürtler’in de Türkiye’yi provoke etmesini istemiyoruz. Rusya, İran ve , ABD’nin doğal düşmanları IŞİD’i ’de imha etmesinin uzun dönemde faydalananları olacak. Biz de faydalanacağız ama şu anda askerlerimizi eve getirme zamanı. Sonsuz Savaşları Bitireceğiz.”  ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.