Trump, Greta Thunberg’i Hedef Aldı!

Başkanı Davos’ta Konuştu! İzleyicilerin Arasında Yer Alan 17 Yaşında ki Genç Aktivist Greta Thunberg’i Hedef Aldı!

Başkan Trump, Davos’ta yaptığı konuşmada Greta Thunberg ve diğer iklim aktivistlerine gönderme yaparak “Kıyamet kehanetlerini reddetmeliyiz. Zaman kötümser olma değil iyimser olma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

Greta Thunberg, Donald Trump, İklim Değişikliği
Greta Thunberg, , İklim Değişikliği

Greta Thunberg’ten Cevap Gecikmedi!

Donald Trump’ın ABD’nin katılacağını açıkladığı Ekonomik Forumu’nun “1 trilyon ağaç dikme” girişimi için “yeterli değil” diyen Thunberg, “hemen şimdi fosil yakıtlara yatırımların sona erdirilmesi” çağrısı yaptı.

Greta konuşmasında, “Merak ediyorum onları bile bile başlarına açtığınız iklim kaosuyla cebelleşmeye terk etmeniz ve başarısız olmanızın nedeni olarak çocuklarınıza ne söyleyeceksiniz? için o kadar olumsuz olacak gibi gözüküyordu ki, gelecekteki yaşam koşullarını güvenceye almak fikrinden hiç denemeden vazgeçtik? Böyle mi diyeceksiniz? Evimiz hala yanıyor. Sizin atıllığınız her saat alevleri körüklüyor. Biz ise size diyoruz ki, çocuklarınızı her şeyden çok seviyorsanız harekete geçin.” ifadelerini kullandı.

“Sürekli Boş Sözler Veriyorlar”

ve iş alemi liderlerini “sürekli boş sözler vermekle” suçlayan Thunberg, Trump’ın sözlerine gödnermede bulunarak “Diyorsunuz ki, sizi yüzüstü bırakmayacağız, bu kadar karamsar olmayın. Ve sonra, sessizlik.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja