TRT’de 19 Mayıs Bayramı Skandalı!

19 Mayıs ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda TRT’de skandal bir hata gerçekleşti. Oya Eren’in sunduğu ‘Dün Bügün’ programında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 19 Mayıs ’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı karıştırıldı. TRT spikeri konuşurken ekrandaki “19 Mayıs Cumhuriyet bayramı kutlu olsun” yazısı dikkat çekti. TRT’deki bu skandal hata sosyal medyada ‘TRT bayramları karıştırdı’ yorumu yapıldı.

TRT 19 Mayıs Skandalı
TRT 19 Mayıs Skandalı

TRT’den

Radyo Televizyon Kurumu (TRT), yayınlanan haber bülteninde 19 Mayıs için “Cumhuriyet Bayramı” ifadesini içeren görseli yayınlayan personel hakkında idari başlattığını duyurdu.

TRT’deki haber bülteninde “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” yazan görselin yayınlanması yarattı. Hatayla ilgili TRT tarafından yapılan şu ifadeler kullanıldı:

TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs ’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır.

Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja