Trol Ağına İnsan Kafatası Takıldı!

Ağına İnsan Kafatası Takılınca Herkes Şok Oldu

Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından her ay yapılan dip örneklemesi çalışması sırasında ağlarına takılan , Sahil Komutanlığı’na teslim edildi.

Trol Ağına İnsan Kafatası
Trol Ağına İnsan Kafatası

Sahil Komutanlığı’na Teslim Edildi.

’nın Aksu ilçesi sınırlarında bulunan Aksu Çayı çıkışında Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ekiplerince düzenli olarak gerçekleşen dibi trol örneklemesi çalışmasında, trol ağlarına takıldı. Trol ağlarını teknenin güvertesine çektiklerinde kafatasını fark ettiklerini belirten Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval, kafatasını Komutanlığı’na teslim ettiklerini söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval
Prof. Dr. Mehmet Cengiz Deval

Her ay düzenli olarak Körfezi’nde dip trol örneklemesi yaptıklarını anlatan Prof. Dr. Deval, “13 Eylül akşamı Aksu çayı önlerinde rutin dip trol çalışmamızı yaptık. Trol ağını güverteye aldığımızda bizi çok şaşırtan ve üzen bir olayla karşılaştık. Ağın içinde uzun yıllardır denizde var olduğunu tahmin ettiğimiz  kafatasıyla karşılaştık. Bu bir adli vaka olduğu için sefer sonunda konuyu Komutanlığı’na intikal ettirerek, bulduğumuz insan kafatasını teslim ettik” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.