TFF’dan Açıklama; A Milli Takımda Bulunan Kafileye Korona Virüs Testi Yapılmıştır

A Milli Takım’da bulunan tüm kafileye korona virüs testi yapılmıştır

TFF: “A Milli Takım’da bulunan tüm kafileye korona virüs testi yapılmıştır. Domagoj Vida ile temaslı olabileceği şüphesi bulunan herkes için gerekli karantina kurallarına uyularak ön tedbirlerin alınmasını sağlamıştır.”

TFF’den Domagoj Vida açıklaması!

TFF, Domagoj Vida’nın – Hırvatistan maçının ardından koronavirüs testi pozitif çıkmasına ilişkin olarak yaptı

Domagoj Vida’nın dün oynanan hazırlık maçının ardından koronavirüs testinin pozitif olması sonrasında TFF’den konuya ilişkin açıklama yapıldı. Vida’yla temaslı olabileceği şüphesi bulunan herkesin kafileden ayrı bir şekilde kampa ulaştırıldığı ve gereken karantina kurallarına uyulduğu kaydedildi.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“A Milli Takımı’mız ile oynadığı özel karşılaşmada Hırvatistan Milli Takım Kaptanı Domagoj Vida’nın yapılan korona virüs testi pozitif çıkmış ve bu futbolcu ilk 11’de başladığı maçın devre arasında oyundan alınmıştır.

Hırvatistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Vida’nın karşılaşma için gerçekleştirilen Covid-19 testlerinin negatif çıktığı fakat aynı kafilenin İsveç müsabakası için yapacağı gerekçesiyle karşılaşma sabahı alınan örneklerin pozitife dönüştüğü kaydedilmiştir.

A Milli Takım idari ve teknik heyeti, Domagoj Vida ile temaslı olabileceği şüphesi bulunan herkesin kafileden ayrı bir şekilde kamp yapılan Riva’daki Milli Takımlar Tesislerine ulaştırılmasını ve burada da gerekli karantina kurallarına uyularak ön tedbirlerin alınmasını sağlamıştır. 12 Kasım Perşembe sabahı itibariyle tüm kafilenin korona virüs testleri gerçekleştirilmiştir. Elde edilecek sonuçlara göre; Covid-19 protokolü kuralları çerçevesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesine devam edilecektir.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.