Suriyeli’lerin Reyhanlı’da Patlattıkları Bomba Uzaktan Kumandalı Çıktı!

Reyhanlı’daki Bomba uzaktan kumandalı çıktı

Reyhanlı’da 3 kişinin hayatını patlamayla ilgili bir kişi alındı. Aracın sahibi olduğu öğrenilen Suriyeli şüpheli, terörle şubesinde sorgulanıyor. İnfilak araçta uzaktan kumanda düzeneği bulundu.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dün seyir halindeki bir otomobilde patlama meydana geldi.  2 kişinin olay yerinde, bir kişinin de hastanede öldüğü patlamaya el yapımı patlayıcının neden olduğu belirlendi.

Yapılan parmak izi incelemesiyle, araçtakilerin Suriyeli olduğu ve geçici kimlik kartı Türkiye’de yaşadıkları tespit edildi. 

HEDEF ÇIKIŞI OLABİLİR

İncelemeler, zamansız gerçekleşen patlamanın bir felaketi önlediği de ortaya çıkarttı. Polis aracın bomba yüklü ve patlayıcılara uzaktan kumanda düzeneği bağlandığını belirledi. Etraftaki tüm görüntülerini incelemeye alan polis, aracın hangi izlediğini ve hedefini belirlemeye çalışıyor. Saldırganların namazı çıkışındaki vatandaşları hedef almayı planladıkları da iddialar arasında.

ARAÇ SAHİBİ DE SURİYELİ

İnlemelerde havaya uçan aracın Suriyeli plakalı olduğu, geçici plaka trafiğe çıktığı bilgisine ulaşıldı. Polis dün akşam saatlerinde aracın sahibini aldı. Suriyeli olduğu öğrenilen şüpheli terörle şubesinde sorguya alındı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.