Suriyeli Çocuklar Dehşeti Yaşattılar!

Önce Para İstediler, Sonra Tükürdüler…

İzmir ’da Şenikler semtinin yakınında bulunan adlı yerin yakınında arabasını park etmek isteyen Güzin Serdar adlı bir vatandaş dehşeti yaşadı.

– İzmir -

Arabasının yanına gelen Suriyeli çocuklar önce para istediler, olumlu yanıt alamayınca kadının arabadan inmesine izin vermediler. Kadın tepki gösterince aracın camlarına tükürerek küfür ettiler. üzerinden yaşadığı korku dolu anları anlatan Güzin Serdar adlı kullanıcı şunları yazdı;

suriyeli çocuklar izmir
suriyeli çocuklar

Arkadaşlar, 10 dakika önce kızımla Mavibahçe’ye gittim. Arabayı park ederken resimdeki çocuklar geldi para istediler ama dayı dayılar inmem için yol vermediler.Çekilin vermiyeceğim dememle tükürmeye başladılar. Yetmedi ellerindeki şeyleri bana atmaya başladılar. Ben sesimi yükseltip güvenliğe seslendim , hemen sivil geldi ve maalesef hem kızıma hem bana hem sivil polise küfür edip gülerek kaçtılar. Sivil Suriyeli olduklarını sabah bir gelip dağıldıklarını kiminin kiminin dilencilik yaptığını söyledi. Geçen hafta bir kadının çantasını çalarken yakaladım ve bir attım 30 kişi üstüme yürürdü çocuğa vurdun diye linç edeceklerdi dedi. Ayrıca hepsinde bıçak var dikkatli olun da dedi.Bu ne artık yakında evlerimize gelip çıkın biz oturacağız mı diyecekler. Madem aldınız, eğitiminle ve bizim güvenliğimizlede ilgilenin yetkililer.

Güzin Serdar
suriyeli çocuklar

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.