Sözü Kesilen Mansur Yavaş Gereğini Yaptı!

Mansur Yavaş çileden çıktı: Ben de seni reddediyorum

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısında gergin anlar yaşandı. yaptığı esnada sıralarından sözünün kesilmesine sinirlenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sert tepki gösterdi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısı gergin başladı.

Videoyu sitene yukarıdaki embed koduyla ekle

sürecinde İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen ilk sokağa çıkma yasağı nedeniyle zarara uğrayan pazar esnafına Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi destek sağlanmıştı. Esnafa yapılan bu destek tartışmaları da beraberinde getirmişti. Konu meclis gündemine yeniden geldi.

Eleştirilere cevap veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Gece saat 11.30 birden bire sokağa çıkma yasağı geldi. Ertesi gün pazar kuracak olan esnaf o akşam alana mallarını koymuştu. Sadece o alana mallarını bırakan esnafa ulaşıldı ve malları satın alındı. Yaşanan olay budur. Ürünü oraya götürmeyen insana biz neden yardım edeceğiz, bu insanın zararı yok ki” dedi.

SÖZÜ KESİLİNCE TANSİYON YÜKSELDİ

Yapılan yardımların tümünün belgeleri olduğunu da vurgulayan Yavaş, bunları meclis üyelerine dağıtılacağını söyledi. Bu esnada sıralarından Başkan Yavaş’ın sözü kesilince tansiyon bir anda yükseldi.

Yazılı açıklamayı reddettiğini sözlü istediğini söyleyen AKP meclis üyesine Yavaş, “Ben de seni reddediyorum, söz vermeden konuşamazsın” diye tepki gösterdi. AKP’li üyenin konuşmasını sürdürmesi üzerine mecliste gergin anlar yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja