Son Yapılan Anket Sonucu Erdoğanı Şok Etti

’ı endişelendiren ! 10 puan birden düştü

MetroPOLL Araştırma’nın yaptığı son ankette, ’a görev onayı verenlerin oranı 1 yılda 10 puan birden düştü.

MetroPOLL Araştırma, yaptığı son anketi hesabından yayımladı. ‘’nin Nabzı Ağustos 2019′ başlıklı araştırmada dikkat çeken detaylar yer aldı. Buna göre, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı yüzde 44’e geriledi. ‘Onaylamıyorum’ diyenlerin oranı da yüzde 48,5’e yükseldi. Geçen yılın aynı döneminde Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranı 53.1 olarak ölçülmüştü.

EN DÜŞÜK DESTEK HDP VE ’DEN

Araştırmaya göre ’lilerin yüzde 90.4’ü Erdoğan’a onay verirken, en büyük ikinci seçmen grubu yüzde 36,3’le ’liler oldu. Erdoğan’a görev onayında en düşük destek ise HDP ve seçmeninden geldi. İYİ Parti’de ise Erdoğan’a destek yüzde 9,7 olarak sonuçlarına yansıdı.

ONAY VERMEYENLERİN ORANI YÜZDE 48,5

Tüm seçmenler baz alındığında, Erdoğan’a onay vermeyenlerin oranı yüzde 48,5 olarak kayda geçerken, yüzde 27,7 kararsız ya da cevap vermedi.

ORAN 1 YILDA 10 PUAN DÜŞTÜ

Öte yandan bir önceki yılın aynı ayında Erdoğan’a görev onayı verenlerin oranının yüzde 53.1 olması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görev onayı vermeyenlerin oranının da yüzde 38.2’den yaklaşık 10 puan arttığı belirtildi.

Bu yıl Ağustos ayında yapılan araştırma

Geçen yıl Ağustos ayı araştırması

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja