Son Yapılan Anket Ortalamalarına Göre; AKP ve MHP’nin Oyları Eriyor

Son yapılan 9 anketin ortalaması: ve ’nin oy oranları eriyor

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Eylül ayından bu yana yayınlanan 9 anketin ortalamasını değerlendirdi. Buna göre, kararsızlar dağıtılınca AKP 4 puan kaybederken MHP baraj altında kalıyor. Kararsızlar dağıtıldığında toplamda 52,5 oy alan muhalefet blokunun, 47,5 alan iktidar blokunu geçtiği görülüyor.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Eylül ayından bu tarafa yayımlanan 9 anketin ortalamasına göre Cumhur İttifakı’nın oy kaybettiğini açıkladı.

Özkiraz, Avrasya Araştırma’nın sayfasından yayınladığı videoda Eylül ayından bu yana yayınlanan 9 anketin ortalamasını değerlendirdi. İçlerinde iktidar yanlısı şirketlerin de olduğu 7 firmasının toplam 9 anketinin ortalamasında kararsızlar dağıtılınca AKP 4 puan kaybederken MHP baraj altında kalıyor. Millet İttifakı’nda yer alan partilerin oy oranlarının ise yükseldiği görüldü.

İTTİFAKLARDA DURUM

9 anketin ortalamasının kararsızlar dağıtıldığında ittifaklara olan yansıması ise Cumhur İttifakı 47,5 oy, Millet İttifakı 37,4 oy olarak hesaplandı. İttifaklarda yer almayan HDP’nin oyu 10,83 iken diğer partilerin oy oranı ise 4,27 olarak ölçüldü.

9 anketin ortalamasının kararsızlar dağıtıldığında toplamda 52,5 oy alan muhalefet blokunun, 47,5 alan iktidar blokunu geçtiği görüldü.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.