Son Dakika…Teröristlerle ABD Arasındaki Gizli Görüşme Ortaya Çıktı

Barış Pınarı Harekâtı’nda : Teröristlerle arasında gizli görüşme ortaya çıktı

TSK’nın sınır güvenliğini korumak ve örgütlerini ortadan kaldırmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na beşinci güne girilirken, medyası flaş bir gelişmeyi kamuoyuna aktardı. Gizli belgelere ulaşan CNN, örgütü unsurlarının Perşembe günü ABD’li yetkililerle toplantı yaptığını ortaya çıkardı.

Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili bir gelişmesi CNN’den geldi… ABD merkezli yayın yapan CNN, ABD’li yetkililerin örgütünden isimlerle bir araya geldiğini ortaya çıkardı. Gizli yazışmaları ortaya çıkaran CNN, omurgasını terör örgütleri PKK/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nden üst düzey bir yetkilinin ABD’li yetkililerle masaya oturduğunu aktardı.

ABD’nin IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi Yardımcısı William Roebuck ile Suriye Demokratik Güçleri’nden temsilcinin Perşembe günü buluştuğunu aktaran CNN internet sitesindeki haberde, teröristlerin,” Bizim insanlarımızı koruma gayretiniz yok, başka birilerinin de gelip bizi korumasını istemiyorsunuz. Bizi sattınız, bu etik değil” dediğini yazdı.

“RUS UÇAKLARINI ÇAĞIRIRIZ TEHDİDİ”

Haberde, SDG’li yetkilinin ABD’den hem yardım hem de izin istediği belirtildi.  Barbara Starr ve Ryan Browne imzalı haberde ABD’den ’nin operasyonunu durdurması için yardım istediği, bunun olmaması durumunda da SDG’nin Şam’da Esad rejimi ile veya ile anlaşma yapması için izin istediği belirtildi. Terör örgütünün, ’ye karşı ’dan yardım isteyeceği ve uçuşa bölgede Rus savaş uçaklarını talep etmeyi düşündüğü de belirtilirken CNN’e konuşan ABD’li yetkililer, “Kürtlerin ’ya yanaşmasını istemiyoruz” ifadesini kullandı.

AB üyesi ülkeden Türkiye'ye destek!

üyesi ülkeden Türkiye’ye destek!

Teröristlerin sözde yetkilisinin, “Benim insanlarımı koruyup korumayacağınızı bilmem gerek, bu bombaları durdurup durduramayacağınızı bilmeyin. Eğer siz yapamazsanız ve Esad rejimi ile bir anlaşma yapmak zorunda kalırım ve onların uçaklarını bölgeye çağırırım” dediği belirtildi. Haberde SDG’li teröristin Roebuck’a, “Kendimi basına giderek ABD’nin bizi yalnız bıraktığını söylememek ve ya da Suriye rejimine ait uçakların hava sahasını almaya davet etmemek için iki gündür kendimi tutuyorum. Ya bu operasyonu durdurursunuz ya da ’yı alırız” dediği belirtilirken ABD’li yetkilinin de bu konuyu ABD Dışişleri Bakanlığı’na aktaracağına dair söz verdiği ve “Ani karar alma” dediği vurgulandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja