Son Dakika…Milyonlarca Emekliyi İlgilendiren İkinci Promosyon Ne Zaman Ödenecek?

Son dakika… Milyonlarca emekli için ikinci promosyon ödemesi ile 625 TL ek kazanç!

12 milyonu aşkın emekli vatandaşa ikinci promosyon ödemesi ile ilgili haberler yakından takip ediliyor. Emekliler, 2020 yılının üçüncü çeyreğine girmemizle birlikte emeklilere ikinci promosyon ödemesi ne zaman yatırılacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki en az üç yıl kalma taahhüdü veren emekliler için ikinci promosyon ödemesi ne zaman hangi tarihte yapılacak? İşte 2020 emekli promosyon ödemeleri hakkında merak edilenler…

Emekli Promosyonları 2020
Emekli Promosyonları 2020 – Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Ödüyor?, Emekli Promosyonları Ne Zaman Yatar?

Milyonlarca emekli ikinci promosyon ödemeleri hakkında bilgileri ve ödeme tarihini araştırıyor. Şubat ayında yapılan ödemenin ardından 2020 yılının sonuna yaklaşmamızla birlikte, bankalardan emekli maaşına ek emekliler için ’emeklilere ikinci promosyon ödemeleri ne zaman hangi gün yapılacak’ sorusu merak konusu oldu. Peki, bankaların üç yıl taahhüt karşılığında sağladığı emeklilere ikinci promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte ikinci promosyon ödemesi tarihi hakkında bilinenler…

HANGİ EMEKLİLER PROMOSYON ALABİLİR? 

Emekli aylığı bağlanan herkes seçtiği banka aracılığıyla promosyon ödemesi alabiliyor.

2017’DE BAŞLAYAN EMEKLİ PROMOSYONU ŞARTI NEDİR? 

Emekliler istedikleri bankaya sadece ‘3 yıl maaşımı sizden alacağım’ taahhüdü vermesi gerekiyor. Bunun haricinde başka bir şart aranmıyor.

İKİNCİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN? 

Sabah’ın haberine göre; Emekli promosyon ödemeleri 2017 Şubat ayında hayata geçirildi. 3 yıl taahhüt süresi dolanlar istedikleri bankadan 3 yıl kalma taahhüdü ile ikinci promosyon ödemelerini alabilecek.

2017’DEN SONRA PROMOSYON ALANLAR NE YAPACAK? 

Onlar da 3 yıl bitince ikinci ödemeyi alacak. Örneğin; 2018 yılında alan bir emekli 2021’de ikinci promosyonu hak edecek.

AYNI BANKADA KALMAK MECBURİ Mİ? 

Taahhüt süresi sona eren emekliler, istedikleri bankayı seçip ikinci promosyonlarını oradan alabilir. Ancak süre dolmadan da banka değiştiriliyor.

SÜRE BİTMEDEN BANKA DEĞİŞİR Mİ? 

Eğer kredi kullanmamışsanız kalan sürenin promosyonunu iade edip ayrılabilirsiniz.

MAAŞ ALINAN BANKA NASIL DEĞİŞTİRİLİR? 

Maaşın yatırılması istenen bankanın herhangi bir şubesine başvurmak yetiyor. e-Devlet’ten de banka seçilebiliyor.

NE KADAR ÖDENECEK? 

Emekli maaşı bin 500 ile 2 bin 500 lira arasında olanlar en az 625, 2 bin 500 liranın üstünde olanlar ise en az 750 lira alabiliyor. Kampanyalarla tutar artabiliyor.

YENİ EMEKLİ OLAN NE YAPACAK? 

Emeklilik başvurusu yapılırken maaş seçme imkanı var. Başvurunuzu yaparken promosyon tutarlarına bakarak seçim yapabilirsiniz. Maaş bağlanır bağlanmaz da taahhüdünüzü verip ödemeyi alabilirsiniz.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et