Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 Üniversiteye Rektör Atadı

Cumhurbaşkanı 6 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ın 6 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar ’de yer aldı. Atanan rektörler arasında Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu da var.

Buna göre, İslam ve Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Handan İnci Elçi atandı.

 

Beykent Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Murat Ferman, Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, MEF Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Muhammed Şahin’in ataması gerçekleştirildi.

’de yer alan diğer atama kararı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu yeniden bu göreve getirildi.

Türk-Japon ve Üniversitesi Konseyi üyeliklerine, “ Cumhuriyeti Hükümeti ile Japonya Hükümeti Arasında Cumhuriyeti’nde Türk-Japon ve Teknoloji Üniversitesinin Kurulmasına Dair Anlaşma”nın 5’inci maddesi gereğince Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, Naci Ağbal, Prof. Dr. İsmail Demir, Doç. Dr. İbrahim Kalın, Prof. Dr. Mehmet Özkan ve Dr. Yener Mehmet Sonuşen’in atanması kararlaştırıldı.

Kırgızistan- Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliklerine de  “ Cumhuriyeti Hükümeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Kırgızistan- Manas Üniversitesinin İşleyiş Esaslarına Dair Anlaşma”nın 5’inci maddesi ve Tüzüğünün 4’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı Yılmaz Tuna ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Murat getirildi.

AA

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja