Son Dakika Ankara Valiliğinden Açıklama Geldi

Valiliği’nden açıklaması! Yarın ’da okullar tatil mi?

Ankara’da yaşayan öğrenciler, aileler ve öğretmenler 7 Ocak Pazartesi okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını araştırıyor. Ankara Valiliği yetkililerinden önemli bir geldi. Valilik kaynakları gün boyu devam eden kar yağışının meteorolojik tespitlere göre gece saatlerinde etkisini yitireceğini belirtti. Bu gelişme sonrası kentte eğitim-öğretim faaliyetlerine yarın ara verilmesinin henüz söz konusu olmadığı bildirildi.

Ankara’da, dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, bugün de sabah saatlerinden itibaren kent genelinde etkisini gösterdi. Kar yağışı en çok çocukların yüzünü güldürdü. Pazar gününü fırsat bilen vatandaşlar karın keyfini kar topu oynayarak, poşet ve kızakla kayarak çıkardı. Seymenler ve Botanik Parkı başta olmak üzere çevredeki park ve bahçelere akın eden vatandaşlar, çocuklarıyla birlikte doyasıya eğlendi. Kimi vatandaşlar da evcil hayvanları ile karın tadını çıkarttı. Dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışının ardından beyaza bürünen Başkent’te kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

ANKARA’DA OKULLAR TATİL DEĞİL!

Başkentteki kar yağışının gece saatlerinde etkisini yitireceği belirtilerek, “eğitim-öğretim faaliyetlerine yarın ara verilmesinin henüz söz konusu olmadığı” ifade edildi.

Ankaralılar karın keyfini çıkardı. Fotoğraf: İHA

Ankara Valiliği yetkililerinden edinilen bilgiye göre, meteorolojik tespitlerin kentte gün boyu devam eden kar yağışının gece saatlerinde etkisini yitireceğini gösterdiğine dikkat çekildi.  “Ankara’da eğitim-öğretim faaliyetlerine yarın ara verilmesinin henüz söz konusu olmadığı” kaydedildi.

AJANSLAR

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja