Son Dakika…ABB Meclisi Otobüs Alınması Kredisini Kabul Etti!

Son dakika… ’daki otobüs kredisini Meclis kabul etti!

Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz gün duyurduğu düşük maliyetli kredi ile alınacak 300 otobüs hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Meclisi, Yavaş’ın bulduğu kredinin kullanımını onayladı.

Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde, daha önce komisyonda ve oylarıyla reddedilen ‘Belediyeye 300 yeni otobüs alınmasına ilişkin borçlanma teklifi’ gündeme alındı.

ve MHP, Yavaş’ın yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına bulduğu kredi borçlanması teklifine, ‘evet’ oyu kullandı.

ABB Meclisi onaylarsa Ankara'ya 300 yeni otobüs alınacak!

YAVAŞ, KREDİYLE İLGİLİ ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Yavaş daha önce yaptığı açıklamasında, “Değerli hemşehrilerim; Ankara’da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk. Belediye meclisimizin de bu talebi halkı için onaylayacağına inanıyorum.

Yeni otobüs alabilmek için belediye meclisimizden borçlanma için yetki istedik. Cuma günü umuyorum ki tüm Ankaralıların hayrına olan ve sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ‘kendi kredinizi kendiniz bulun’ söylemine uygun olarak dış krediden borçlanma talebimizin onaylanmasını umuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.