SGK, Emekli Bayram İkramiyelerinin Kaldırılacağı ve Yüzde 5 Kesinti Yapılacağı Haberini Yalanladı!

SGK, Bayram İkramiyelerinin Kaldırılacağı ve Yüzde 5 Kesinti Yapılacağı Haberi İle İlgili Yaptı!

SGK tarafından hazırlandığı iddia edilen yeni tasarruf tedbirleri taslağına göre Kurban ve Ramazan bayramlarında bin TL ikramiye alan emeklilerin, tasarının kabul edilmesi halinde artık bu ikramiyelerini alamayacağı öne sürülmüştü. SGK tarafından yapılan açıklamada herhangi bir tasarruf çalışmasında bulunulmadığı belirtildi.

SGK, Emekli Bayram İkramiyeleri, Yüzde 5 Kesinti
SGK, Bayram İkramiyeleri, Yüzde 5 Kesinti

FOX’tan Engin Yılmaz’ın ulaştığı tasarı metnine göre, çalışanlardan da emeklilerden de hazineye zorunlu aktarım olacağı, maaşlı olan herkesin maaşlarında kesinti olacağı ve hazineye katkı sağlanacağı açıklanmıştı. Söz konusu habere göre, yüzde 5 kesintisi, bayram ikramiyesi iptali, kız çocuklarına babadan maaş ve maaşlardan hazineye katkı ödemeleri gelecekti. SGK bugün yaptığı açıklamada böyle bir çalışmanın olmadığını açıkladı.

SGK: Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

SGK tarafından yapılan açıklamada kurumun herhangi bir tasarruf çalışmasında bulunmadığı belirtildi. SGK, “Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.