Sevil Atasoy Kimdir?

Sevil Atasoy Kimdir? Sevil Atasoy Kaç Yaşında? Sevil Atasoy Kitapları ve Sevil Atasoy’un Yaşamı

Sevil Atasoy yeni programı ile “People Dergisi Araştıyor” programı ile TLC ekranlarında yer almaya başladı. Biyokimya uzmanı olan Sevil Atasoy, tam ismi ile Sevil Gök Atasoy Kimdir? Sevil Atasoy Kimdir? Sevil Atasoy Kaç Yaşında? Sevil Atasoy Kitapları…Tüm Ayrıntıları ve güncel bilgilerle…

Sevil Atasoy, Sevil Atasoy Kaç Yaşında, Sevil Atasoy Evlilikleri, Sevil Atasoy kimdir
Sevil Atasoy, Sevil Atasoy Kaç Yaşında, Sevil Atasoy Evlilikleri, Sevil Atasoy kimdir

Sevil Atasoy Kimdir? Sevil Atasoy Kaç Yaşında?

Sevil Atasoy, 25 Şubat 1949 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sevil Atasoy’un tam adı Hafize Hikmet Sevil Atasoy’dur. Prof. Dr. Şemsi Gök ve Dr. Ferda Gök’ün kızı olan Sevil Atasoy, şu anda 71 yaşındadır. Sevil Atasoy, lise öğrenimini Özel Alman Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Sevil Atasoy, “Biyokimya ve Tıp Bilimleri” alanında doktorasını yaptı.

Sevil Atasoy, Sevil Atasoy Kimdir
Sevil Atasoy, Sevil Atasoy Kimdir

Yazdığı tez ve çalışmalarla suçların çözülmesinde büyük katkıda bulunan “DNA” incelemelerinin geliştirilmesine katkıda bulunarak ödüller aldı. Cerrahpaşa Tıp fakültesinde öğretim üyeliği görevini uzun yıllar sürdüren Sevil Atasoy, 2005’ten 2010’a kadar Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Üretiminde Tahminler Daimi Komisyonu üyeliği ve Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu başkanlığı yaptı. İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Atasoy, Hürriyet gazetesinin Pazar ekinde “Delil Avcısı” adlı sayfada 250 kadar gerçek suç öyküsü yayınladı.

Sevil Atasoy, TLC
Sevil Atasoy, TLC

Sevil Atasoy ayrıca Okan Bayülgen ile birlikte yürüttüğü Muhabbet Kralı adlı talk show programıyla “İsmail Cem” ödülünü aldı. Temmuz 2010’dan itibaren Kanal D’de yayınlanan Kanıt adlı eğlendirici-eğitici polisiye dizinin konsept ve hikâye danışmanı olarak görev aldı. Uluslararası Adli Bilimler Merkezi’nin ortağı, Teşvikiye Laboratuvarı ve Atasoy Danışmanlık şirketlerinin sahibidir. Sevil Atasoy, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Sevil Atasoy, aynı üniversitenin Şiddet ve Suçla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü yapmaktadır.

Sevil Atasoy
Sevil Atasoy

2016’da 2017-2022 dönemi için Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu üyeliğine yeniden seçilen Sevil Atasoy, Kanal D’de yayınlanan Kanıt adlı dizinin ardından 2020 yılında Sevil Atasoy yeni programı ile “People Dergisi Araştıyor” programı ile TLC ekranlarında yer almaya başladı.

Sevil Atasoy, Sevil Atasoy Evlilikleri
Sevil Atasoy, Sevil Atasoy Evlilikleri

Sevil Atasoy’un Suç Öyküleri İle İlgili Kitapları, Sevil Atasoy’un Kitapları

  • Labirent, Adli Bilimlerin Gizemli Dünyası (Ekim 2006)
  • Bu Ayak İzi Senin Dr. Watson!, Gerçek Suç Öyküleriyle Adli Bilimler (Kasım 2007)
  • Karanlığa Yolculuk, Gerçek Suç Öyküleri ve Başka Karanlık İşler (Ocak 2010)
  • Her Çikolata Yenmez ve Başka Tatsız Öyküler (Şubat 2011)
  • Kusursuz Cinayet Yoktur, Kusursuza Yakın Olanlar Vardır (2012)
  • Yeraltındaki Melekler Yerüstündeki Şeytanlar (2013)
  • Acayip İşler (2015)

Sevil Atasoy’un Özel Yaşamı

Sevil Atasoy, 3kez evlenip boşanmıştır. Sevil Atasoy, ilk evliliğini Alpaslan Ataman ile 1968 yılında gerçekleştirmiştir. 1971 yılında ikinci evliliğini gerçekleştiren, Sevil Atasoy, Reklamcılar Derneği Başkanı Faruk Atasoy ile evlendi. Sevil Atasoy’un bu evliliğinden 1972 yılında kızı Selin Atasoy doğdu.

Sevil Atasoy Kızı, Sevil Atasoy Kızı Selin Atasoy
Sevil Atasoy Kızı, Sevil Atasoy Kızı Selin Atasoy

2013 yılında Faruk Atasoy’dan ayrılan Sevil Atasoy, 24 Ağustos 2010 tarihinde kendisinden yirmi üç yaş küçük gazeteci Hüseyin Ekinci ile Konya’da evlendi. 5 yıl süren evliliğinin ardından 5 Mart 2015 tarihinde boşandı. Sevil Atasoy, 3 kez evlenmiş olup, 2’inci evliliğinden bir çocuğu vardır.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et