Serap Ezgü Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Gerçeğin Peşinde Programı TV8

Serap Ezgü (Paköz) ? ? ?

Serap Ezgü, ve gazetecidir. 15 Haziran 1965 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Karadeniz kökenlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okumuştur. , Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nde okudu. Daha öğrenciyken TRT’nin açmış olduğu sınavı kazanarak spikerlik yapmaya başladı.

Serap Paköz
Serap Ezgü (Paköz)

1982 yılında TRT  ve  radyolarında görev yaptı. 1986 yılında Ankara Radyosu ve Ankara televizyonlarında görev yaptı.

  • 1995 yılında Sümer Ezgü ile birlikte TRT televizyonuna hazırladıkları Ankara Rüzgarı isimli program magazin Gazetecileri Derneğinin Tüm Kanalların En İyi Eğlence Programı ödülüne layık görüldü.
  • 1997 yılında Kanal D televizyonuna geçti. 2,5 yıl sonra Kanal 6’ya sonra da ’de çalıştı. Daha sonra TGRT’ye geçti. Sabah Haberleri, Kadının Sesi ve Sizin Sesiniz isimli programlarını hazırlayıp sundu.
  • 2005 yılında Show ’de “Biz bize” programı’nı hazırlayıp sundu. 2009 yılında star ’de “Suç ve Ceza” programı’nı hazırlayıp sundu. 2012 yılında ’de “Yeniden Başlayalım” programını hazırlayıp sundu. 2013’te FOX’ta “Yeni Bir Umut” programı’nı hazırlayıp sunmuştur.

Televizyonlarda yaptığı programlarıyla adından söz ettirdi.

  • 2007 yılında, Show ’de yayınlanan sunuculuklarını Zeynep Tokuş ve Behzat Uygur’un yaptıkları “Şarkı Söylemek Lazım” Yarışma programında Hakan Aysev koçluğunda yarıştı.
  • Serap Ezgü, 1987 yılında şarkıcı Sümer Ezgü ile evlendi. 1999 yılında boşandılar. Ceren (d.1988) adında bir kız çocuğu vardır.
  • Serap Ezgü, boşandıktan sonra da Ezgü soyadını kullanmaya devam etti. Bir müddet sonra 2004 yılında Sümer Ezgü itiraz edince kızlık soyadı olan “Paköz” soyadını aldı.
  • Serap Ezgü, 9 Kasım 2001 yılında tarihinde Vatan Gazetesi Yazı işleri Müdürü Atilla Güner ile evlendi. 8 Ocak 2007 tarihinde boşandı. Eşinden ayrıldıktan sonra Bodrum’ da bir köye yerleşti. Kendisi gibi bir televizyoncu olan Cem Hamuloğlu’yla beraber yaşamaktadır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja