Şeker Köseoğlu’nun Katili Bulundu – Son Dakika

Şeker Köseoğlu’nun Katili Yakalandı…

Şeker Köseoğlu’nun evinden çalınan tüfek ve hayvanları Mehmet Ali Ç.’nin evinde bulundu. Ayrıca bölgede gerçekleşen 8 cinayetinde Mehmet Ali Ç. ile ilgili olduğu düşünülüyor. Jandarma ekipleri  Mehmet Ali Ç.’nin Köseoğlu’nu öldürdüğü belirtti, Türedi çiftinin de şüphelisi olarak araştırmaların sürdüğü bildirildi.

 

Mehmet Ali Ç.’nin Akkuş ve Ünye’de son bir yılda şüpheli 8 ölümle ilgili bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor. Akkuş ilçesi Çamalan Mahallesi’nde evde 3 gün önce 2 kişi gaspa uğradı. Elleri tersten kelepçelenerek 2 bin 300 TL parası çalınan ismi öğrenilemeyen 2 kişi, kelepçelerden kurtularak polisten yardım istedi. Akkuş İlçe  Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin çalışması sonucu gasp olayını gerçekleştirdiği iddia edilen Mehmet Ali Ç., dün yakalandı.

“Hayvan Hırsızlığından Sabıkası Vardı”

 hırsızlığından sabıkası bulunan Mehmet Ali Ç.’nin evinde yapılan aramada, 3 Mayıs günü Dağyolu Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinde kaybolan, yapılan aramalarda 8 kilometre uzakta, ormanlık alanda cesedi bulunan Şeker Köseoğlu adlı kadına ait av tüfeği ve çalınan 4 hayvanından biri ele geçirildi. Yine evde 31 Temmuz günü Akkuş ilçesi Karaağaç Tepesi Mahallesi’ndeki evlerinde tüp gazdan zehirlenerek öldüğü iddiasıyla işlem yapılan Senai Türedi (54) ve Ümit Türedi (55) çiftinden birine ait cep telefonu bulundu.

Şeker Köseoğlu Kimdir ? Ne Olmuştu ?

Müge Anli’nin peşine düştüğü  Ordu da işlendi.Ordu’nın Akkuş ilçesi Dağyolu Mahallesi’nde tek başına kalan köyün her konuda danıştığı bir  olan Şeker Köseoğlu, 3 Mayıs Perşembe günü ortadan kayboldu. Akrabaları ve Tanıdıkları, Şeker Köseoğlu’na 2 gün boyunca ulaşamayınca jandarmaya haber verdi. Jandarmanın yaptığı araştırmada, 4 büyük ve küçükbaş hayvanıyla birlikte kaybolan Şeker Köseoğlu’nun, evdeki altınlarının da çalındığı, aynı zamanda evinin anahtarının da alındığı ortaya çıktı. Ordu İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Köseoğlu’nun bulunması için özel bir ekip kuruldu. Bölgede yaşayan tüm insanları tedirgin eden ve dehşete düşüren olay üzerine yalnız yaşayan yaşlı insanların daha dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı. Maktül Şeker Köseoğlu’nun oğlu Recai Köseoğlu annesinin bulunmasını günlerdir yakarışlarla beklerken kara haber ulaştı.

 

Ordu’da geçtiğimiz hafta büyükbaş hayvanları ve altınları ile birlikte  kaybolan 64 yaşında ki Şeker Köseoğlu 3 gün önce ölü olarak bulundu. Bölgede arama yapan AFAD,  ve jandarma birimleri arama bitirildiği sırada yakınlarının yaşlı kadının cesedini bulduğu haberini aldı. Evinden 8 km uzaklıkta ormanlık alanda bölge halkının arama çalışmalarıyla bulunan yaşlı kadının cesedinin oldukça kötü durumda olduğu ifade edildi.  Dikkat çeken bir diğer olay ise kadının cesedini bulan iki yeğeninin Müge Anlı’ın tabiri ile  “Nokta Atışı” araçla durup hemen sonrasında cesedi bulmaları.

Kayıp büyükbaş hayvanların akıbeti henüz bilinmezken cinayete kurban giden Şeker Köseoğlu’nun kafasına ateş açılarak öldürüldüğü belirtildi. Eşyaları ve telefonu evde bulunan kadının halısının da götürüldüğü, çevrede oturan köy sakinlerinin ve yakın akrabalarının söyledikleri arasında. Şeker Köseoğlu’nu yakın ve tanıdık birilerin öldürmüş olduğu düşünülüyor. Bölgede bulunan kamera görüntüleri inceleyen, bölge esnafı ve bölge halkı ile iletişime geçen Müge Anlı’nın ekibi 3 görgü tanığının ifadeleri üzerinden iddia edilen kırmızı minibüs ve beyaz brandalı kamyonetin nereden geldiğini ve yaşlı kadına karşı işlenen bu vahşi suçun faillerini arıyor. Şeker Köseoğlu’nun öldürülmesi ile ilgili bölgeye gelen hurdacılar, gübre getiren akrabaları ve cesedini bulan yeğenleri sorgulanıyor. Çevre köylerde de araştırma yapan Müge Anlı İle Tatlı Sert ekibi günlerdir bölgede çalışmalarını sürdüyor. Emnniyet güçleri ve Jandarma olay ile ilgili titizlikle çalışıyordu.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et